دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ - 23 Jul 2018
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ / ۱۵:۴۲
کد مطلب: 38210
۱
8-9 دی ماه 1395 / دانشگاه شهید چمران اهواز

دومین کنگره ملی روانشناسی خانواده در دي ماه95 برگزار می‌شود

دومین کنگره ملی روانشناسی خانواده در دي ماه95 برگزار می‌شود
دومین کنگره ملی روانشناسی خانواده با هدف تبیین الگوی مطلوب خانواده در بستر ارزش‌های دینی و فرهنگی، ارائه یافته‌های پژوهشی جدید و ارج‌ نهادن به تلاش پژوهشگران روانشناسی و مشاوره خانواده، هشتم و نهم دی‌ ماه امسال در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.
-
-

تاریخ های مهم
برگزاری کنگره: 8 و 9 دی ماه 1395
مهلت ارسال چکیده مقالات: 15 آبان ماه 1395
اعلام نتایج نهایی داوری: 25 آبان ماه 1395
مهلت پرداخت هزینه شرکت در کنگره: 15 آذرماه 1395
سايت كنگره:
به گزارش میگنا، دومین کنگره انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران با همکاری اندیشکده خانواده مرکز الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت با عنوان خانواده در بستر ارزش‌های دینی و فرهنگی 8 و 9 دی‌ ماه جاری برگزار خواهد شد.
تغییر الگوهای ازدواج، تغییر در سنت‌های مربوط به روابط خانوادگی، بالا رفتن سن ازدواج، نرخ روزافزون طلاق، ضعف نظام آموزشی کشور در پرورش مهارت‌های زندگی و قابلیت‌های همسرگزینی، خلأ ناشی از تبیین الگوهای ازدواج، تن دادن به ازدواج‌های هیجانی، غیراخلاقی، تحمیلی و ناخواسته، فقدان برنامه آموزشی مناسب قبل از ازدواج، ضعف قوانین مربوط به ازدواج و خانواده، عدم توجه کافی بعضی از والدین به اندیشه فرزندآوری و اثرات تکنولوژی بر نظام خانواده از جمله چالش‌هایی هستند که متخصصان روانشناسی خانواده با آن‌ها روبرو هستند.
بدین منظور انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران با همکاری اندیشکده خانواده مرکز الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت با هدف تبیین الگوی مطلوب خانواده در بستر ارزش‌های دینی و فرهنگی و همچنین معرفی فعالیت‌های پژوهشی در این زمینه و در راستای ارج نهادن به تلاش محققان این حوزه، دومین کنگره ملی روانشناسی خانواده در بستر ارزش‌های دینی و فرهنگی را برگزار می‌کند. این کنگره در تلاش است که آخرین دستاوردهای علمی در زمینه‌های مرتبط را توسط متخصصان مربوطه در قالب ارائه مقاله و نمایش پوستر ارائه دهد؛ ارائه سخنرانی‌های کلیدی داخلی و بین‌المللی، برگزاری پانل‌ها و کارگاه‌های تخصصی، ارائه یافته‌های پژوهشی و تجلیل از پژوهشگران و اندیشمندان ممتاز حوزه روانشناسی، مشاوره خانواده و ازدواج و معرفی آثار برجسته آنان از مهم ترین برنامه‌های این کنگره 2 روزه است.

سخنرانی‌های کلیدی این کنگره با عناوین "خانواده در پرتو اخلاق و معنویت" توسط پروفسور شکوه نوابی‌نژاد استاد دانشگاه خوارزمی و "آثار روانشناختی منظر دینی در مدل ABC-X" توسط دکتر سیدمحسن فاطمی مدرس و فلو دانشگاه هاروارد ارائه می‌شود.

همچنین در حاشیه این کنگره سه پنل تخصصی با عناوین "راهکارهای عملی ترویج ازدواج به‌هنگام"، "خانواده پایدار، پویا، متعادل و متعالی در افق مرکز الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت" و "راهکارهای عملی پیش‌بینی و پیشگیری از طلاق" با حضور متخصصان و صاحب‌نظران از سراسر کشور برگزار خواهد شد.

برگزاری سه کارگاه آموزشی تخصصی با عناوین "آسیب‌شناسی و تشخیص اختلات روانی (1) باcase presentation"، "تحقیقات کیفی در روانشناسی و مشاوره با استفاده از نرم‌افزار Nvivo" و "اخلاق حرفه‌ای در مشاوره و روانشناسی" از دیگر برنامه‌های جانبی این کنگره اعلام شده است.

این کنگره در 18 محور تخصصی شامل "پایداری و تعالی خانواده"، "خانواده، دین و فرهنگ"، "خانواده، رسانه/ فضای مجازی"، "حریم خانواده"، "خانواده مطلوب"، "خانواده/ حکومت و قوانین حمایتی"، "راهکارهای ترویج ازدواج دقیق و به‌هنگام"، "اشتغال و ازدواج"، "آرامش در خانواده"، "آموزش در خانواده، پویایی در کار (سازمان)"، "آسیب‌شناسی خانواده"، "نظریه‌های خانواده‌محور و ارزش‌های دینی فرهنگی"، "کارکردهای خانواده"، "جایگاه و رسالت خانواده در ادیان ابراهیمی (ع)"، "خانواده و رویکردهای فرزندپروری"، "رسالت نهادهای کشوری در تدوین برنامه‌های خانواده‌محور"، "مؤلفه‌های اصلی الگوی خانواده ایرانی‌اسلامی" و "رضامندی زناشویی" برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند چکیده مقالات خود را حداکثر تا 15 آبان‌ماه به دبیرخانه این کنگره به نشانی دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، طبقه سوم، دبیرخانه دومین کنگره ملی روانشناسی خانواده و یا پست الکترونیک congress@fpai.ir ارسال کنند.
پایان مهلت ارسال مقالات نیز 30 آبان‌ماه و زمان اعلام نتایج داوری نهایی پنج آذر ماه خواهد بود.
مرجع : ايسنا migna.ir
نام شما

آدرس ايميل شما

به هیچ‌وجه این غذاها را دوبار گرم نکنید!
گمشده ای به نام نشاط در دانشگاه
از مهندسی پورسرخ تا روانشناسی فروتن!
چه چیز‌هایی در ظاهر مردها، زنان را جذب می‌کند؟
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.