دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 11 Dec 2017
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ / ۱۰:۲۹ -
14 Sep 2016
کد مطلب: 38419
۲
1395/6/24

گزارش تصويري هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق در تهران

گزارش تصويري هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق در تهران
وزير بهداشت : هدف بلندمدت ما کاهش ۲۵درصدی میزان مرگ و میر بر اثر بیماری های قلبی در ۱۰ سال آینده است.
به گزارش میگنا دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در مراسم افتتاحیه هجدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق گفت:متاسفانه آمار مرگ و میر جهانی بر اثر بیماری های قلبی در جهان بالاست و ما نیز از این موضوع مستثنی نیستیم.

هاشمی با اشاره به اهمیت کار متخصصان قلب و حوزه های مرتبط در نجات جان مردم افزود: در واقع این گروه از نجاتبخش ترین گروه های پزشکی در خدمت به مردم هستند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: رشته قلب در طول تاریخ پزشکی نوین همواره در مرز دانش حرکت کرده و خدمات بسیاری را به مردم ارایه داده است.
وی همچنین به هدف گذاری دولت در کنترل بیماری های قلبی عروقی اشاره کرد و گفت: کارهای خوبی در سه سال اخیر در این حوزه انجام شده که یکی از آنها افزایش ۵۰ درصدی تخت های ویژه بیمارستانی بوده است که نقش مهمی در ارایه خدمات به بیماران دارد.

هاشمی همچنین با اشاره به تجهیز بیمارستانها به تجهیزات ویژه بیماران قلبی عروقی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات مهم ما در این زمینه افزودن دو قلم از داروهای موثر در درمان بیماری های حاد قلبی به فهرست دارویی کشور و مهم تر از آن تحت پوشش بیمه درآوردن این داروها بوده است.
وزیر بهداشت در ادامه گفت: هدف بلندمدت ما کاهش ۲۵درصدی آمار مرگ و میر در کشور بر اثر بیماری های قلبی عروقی در طول ۱۰ سال آینده است.
وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود در هجدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق عنوان کرد: با وجود تمام تلاش های انجام شده در زمینه کنترل بیماری های قلبی و عروقی باید گفت که مهم ترین و اصلی ترین کار در این زمینه پیشگیری است که شبکه بهداشتی می تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای وزارت بهداشت در سه سال گذشته در گسترش شبکه بهداشتی و مراکز بهداشت از روستاها به حاشیه شهرها و پس از آن به مراکز شهرها، ابراز امیدواری کرد که بتوان تمام جمعیت کشور را تحت پوشش این شبکه درآورد.
دکتر هاشمی در پایان با قدردانی از فعالیت های برگزارکنندگان کنگره تازه های قلب و عروق و انجمنهای مرتبط با این حوزه تاکید کرد که وزارت بهداشت می کوشد تا هم از بخش خصوصی و هم بخش دولتی در بخش تجهیزات حمایت کند./ وبدا

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-


 
عکاس:
حیدر نوروزی. وبدا
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند