دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - 27 Jan 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ / ۱۲:۳۷
کد مطلب: 38425
۰
افزایش سکته قلبی درجوانان

شایع ترین علت مرگ و میر در ایران

شایع ترین علت مرگ و میر در ایران
دکتر مسعود اسلامی شامگاه سه شنبه در حاشیه کنگره بین المللی تازه های قلب وعروق در جمع خبرنگاران بر لزوم اجرای برنامه ملی کاهش بیماری قلبی و عروقی درکشوراشاره کرد و افزود: این برنامه باید با حضور وزارت بهداشت و همکاری انجمن های پزشکی، اجرایی شود تا شاهد کاهش این بیماری در کشور باشیم.

** جوانان ایرانی بیشتر از سایر کشورها دچار سکته می شوند
وی با اشاره به اینکه هنوز سکته قلبی در افراد بالای 65 سال بیشتر است،اظهار کرد:جوانان ما نسبت به سایر کشورها بیشتر دچار سکته قلبی می شوند.استعمال دخانیات و قلیان،چاقی، کم تحرکی و استرس مهمترین علت های بروز سکته قلبی هستند.
اسلامی به معضل چاقی در کشوراشاره کرد و گفت: حدود 59 درصد جامع شهری چاق هستند.این روند نامطلوب در حال افزایش است و برای رفع آن نیازمند عزم جدی و آموزش هستیم.

دبیرعلمی هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق با اشاره به اینکه حدود 26 درصد مردان ایرانی سیگار می کشند، گفت:این آماربسیار بالا است و برای کاهش استعمال دخانیات،باید برنامه ملی کاهش مصرف دخانیات اجرایی شود.
اسلامی همچنین به تشخیص به موقع و درمان فشار خون بالا تاکید کرد و گفت: 85 درصد مردم از بیماری فشار خون بالای خود اطلاع ندارند.
وی به اجرای برنامه پیشگیری از بیماری قلبی و عروقی در کشورهای غربی اشاره کرد و افزود:ازحدود 20 سال قبل این طرح در کشورهای غربی اجرا شده و به موفقیت های خوبی هم دست یافته اند.


ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با خانواده «فرزند‌پذیر» همدردی نکنیم!
۱۴ علت خیانت مردها که هر زنی باید بداند
اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟
چرا از افراد کند متنفریم؟
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی