سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 12 Dec 2017
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۰ / ۱۶:۲۷ -
3 Jul 2011
کد مطلب: 3860
۰

راه اندازی دوره مشترک دکتری 2 دانشگاه ایرانی با 3 دانشگاه استرالیایی

رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در استرالیا با تاکید بر ایجاد همکاری علمی مشترک میان دانشگاههای ایرانی و خارجی گفت: در حال حاضر با تلاشهای صورت گرفته 2 دانشگاه ایران با 3 دانشگاه استرالیا دوره مشترک دکتری برگزار می کنند.
به گزارش  مهر، حسن خالقی روز یکشنبه در نشست رایزنان علمی جمهوری اسلامی ایران در محل وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر با تلاشهای صورت گرفته دانشگاههای تهران و شریف با دانشگاههای نیوساوت ولز، ملبورن و سیدنی برای ایجاد دوره مشترک دکتری هماهنگی کرده اند و پیشنهاد می کنم برای دانشگاههای علوم پزشکی نیز این همکاری صورت گیرد. وی با اشاره به تعداد دانشجویان بورسیه وزارت بهداشت در استرالیا گفت: اکنون 25 دانشجوی بورسیه در استرالیا حضور دارند اما این دانشجویان گلایه دارند که از وزارت بهداشت هیچ نماینده ای در استرالیا حضور نمی یابد که پاسخگوی مشکلات آنها باشد. خالقی افزود: دانشجویان از برخی تصمیمات شورای بورس وزارت بهداشت گلایه دارند و آن را تبعیض آمیز می دانند چرا که برای برخی از دانشجویان احکام 36 ماهه و برای برخی دیگر احکام 48 ماهه صادر شده است. در ادامه این نشست، محمدحسین کریم رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در هند نیز با بیان مشکلات دانشجویان وزارت بهداشت در این کشور گفت: بسیاری از این دانشجویان مورد سوء استفاده از سوی باندهای کلاهبرداری قرار می گیرند و ما نمی توانیم آنها را تنها در آن کشور رها کنیم. کریم خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه وزارت بهداشت به طور ناگهانی اعلام کرد که 5 دانشگاه از اول اکتبر نامعتبر هستند در حال حاضر برای ورود به این دانشگاهها تا پیش از اکتبر تا 120 میلیون تومان پول رد و بدل می شود که دانشجویان وارد رشته های پزشکی شوند. وی یادآور شد: ما پیشنهاداتی برای وزارت بهداشت جهت رفع بحران دانشجویی در هند داشتیم که در صورتی که پاسخ نامه های ما را بدهند می توانند آن را عملیاتی کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
وقتی شما برای دیگران دعا می کنید، خدا می شنود و انها را اجابت می کند و بعضی و قتها که شما شاد و خوشحال هستید یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است