سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - 21 Jan 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ / ۱۷:۵۰
کد مطلب: 38745
۱

سه ضلع مثلث بهداشت روان در نگاه روانپزشکان

سه ضلع مثلث بهداشت روان در نگاه روانپزشکان

یک روانپزشک درباره ابعاد سلامت روان، عنوان کرد: دارا بودت سلامت جسمی، روانی و اجتماعی سه ضلع مهم و اساسی سلامت روان در افراد است که برای حفظ آن افراد باید به تغذیه، سبک زندگی، بیماری‌های زمینه‌ای و ... خود توجه داشته باشند.

به گزارش میگنا دکتر سحر انصاری، روانپزشک در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آنا با توجه به روز جهانی «بهداشت روان»، گفت: بهداشت روان به معنای داشتن احساس آرامش و رضایتمندی از زندگی است. سلامت روان تنها به مبتلا نبودن به بیمارهای مرتبط با روان مانند افسردگی و اضطراب گفته نمی‌شود بلکه سلامت روان دارای ابعاد مختلفی است که فرد باید تمام شرایط آن را داشته باشد.

وی افزود: سلامت اجتماعی، فیزیکی و روان سه ضلع بهداشت روان است که فرد باید آن را داشته باشد. سلامت اجتماعی به داشتن احساس آرامش و رضایت از زندگی گفته می‌شود که این احساس باید به صورت دائم در فرد وجود داشته باشد و تحت تاثیر مشکلات و مسائل زندگی تغییر نکند.

این عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران در ادامه با توجه به راهکارهای تقویت بهداشت روان، ادامه داد: به والدین توصیه می‌شود برای حفظ سلامت روان فرزندانشان به سلامت جسمی و روانی آنها توجه کنند و در دوست یابی، رفت‌و‌آمد با دوستان و آشنایان و نیازهای روحی آنها دقت داشته باشند تا فرزندشان دچار بیماری‌های روان و جسمی نشود و به سمت آسیب‌های اجتماعی گرایش پیدا نکنند.

انصاری خاطرنشان کرد: هم‌چنین بالغین نیز می‌توانند با توجه به سلامت فیزیکی و روحی خود و پیروی از سبک زندگی سالم سلامت روان خود را حفظ کنند. افراد باید توانایی حل مسائل و مشکلات زندگی خود را داشته باشند.

وی یادآور شد: توجه به نوع رژیم غذایی، سبک زندگی، ساعت خواب، بیماری‌های زمینه‌ای و ... موجب حفظ بهداشت روان می‌شود.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

گاو‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند
شایع‌ترین دلیل لرزش دست‌‌ها
کیسه صفرا چیست و در بدن ما چه می‌کند؟
تخلفات تعرفه‌ای روانشناسان را به کجا گزارش دهیم؟
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی