شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ / ۰۰:۱۷ -
17 Oct 2016
کد مطلب: 38786
۰
لزوم توجه به مراقبت‌های اولیه سلامت روان

وجود اختلالات روانشناختی در یک چهارم جامعه

وجود اختلالات روانشناختی در یک چهارم جامعه
به گزارش فارس، دکتر جعفر بولهری در نشستی که در ارتباط با هفته بهداشت روان برگزار شد، اظهار داشت: از 30 سال گذشته تحقیقات زیادی در کشور در زمینه شیوع استرس انجام گرفته و عددهای متفاوتی در این زمینه عنوان شده است.
وی با اشاره به اینکه براساس آمارهای رسمی 21 تا 23 درصد مردم ایران اختلالات روانپزشکی دارند، گفت: نسبت به گذشته استرس در جامعه شیوع پیدا کرده و پراکندگی آن نیز بیشتر شده است که آسیب‌های نوپدید از جمله آن بشمار می‌رود.

مسئول دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان با اشاره به موضوع تاب‌آوری افزود: در نظام تربیت خانوادگی محیط مهد کودک و مدرسه و ... آموزش‌های مهارت‌های زندگی خیلی ضعیف بوده و این مساله سبب بروز مشکلاتی برای افراد جامعه شده است.

بولهری با تاکید بر اینکه ارائه آموزش‌های مهارت زندگی و حل مساله در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثرند گفت: در صورت توجه مسئولین مردم و خانواده‌ها می‌توانیم شاهد موفقیت‌هایی در زمینه کاهش اطلاعات و روانشناختی باشیم.

وی با بیان اینکه کمک‌های اولیه روانشناختی و سلامت روان در کاهش مشکلات مربوط به حوزه روان حائز اهمیت است گفت: انجام اقدامات تخصصی در حوزه سلامت روان برنامه‌های سنگین و بودجه‌های عظیمی را می‌طلبد ولی با انجام کمک‌های اولیه روانشناختی می‌توانیم از بروز مشکلات در زمینه اعصاب و روان بکاهیم.

بولهری خاطرنشان کرد: بیش از 40 سال است که تحقیقات نشان می‌دهد دولت‌ها، بیمه‌ها،‌مدیران و برنامه‌ریزان باید به سمت مراقبت‌های بهداشتی اولیه در حوزه بهداشت روان پیش بروند تا با هزینه کمتر خدمات بیشتری به جامعه ارائه شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!