شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ / ۰۸:۴۵ -
25 Oct 2016
کد مطلب: 38876
۲
۶

ابراز همدردی عجيب يك روان شناس معروف با يك بازيگر نوجوان

ابراز همدردی عجيب يك روان شناس معروف با يك بازيگر نوجوان
مجله مهر مي نويسد: 

داستان خیلی ساده است.یک سوپراستار خبر مردن سگ خانگی‌اش را در اینستاگرام می‌گذارد و با دوست ۱۷ساله‌اش خداحافظی می‌کند! این پست طبق روال پست‌های سلیبریتی‌ها با سیل نظرات کاربران و هواداران و حتی ابراز همدردی آن‌ها روبه‌رو می‌شود.

در اینجا هم بی ادبی‌ها و بی اخلاقی ها و دعواها در بین این نظرات به چشم می‌خورد؛ برخی به نیت تسلی دادن به این بازیگر نظر می‌گذارند و آدرس مجلس ختم او را می‌گیرند و عده‌ای به مخالفت با آن می‌پردازند و همین باعث می‌شود کل‌کل‌ها در پایین این پست بالا بگیرد.

سری می زنیم به برخی از کامنت‌هایی که مردم زیر پست این بازیگر نوشته‌اند و با او ابراز همدردی کرده‌اند؛ هر چند در بین آن‌ها اندک نفراتی هم هستند که نسبت به این نظرات اعتراض کنند:

- وای واقعا ناراحت شدم خدا بهتون صبر بده می‌دونم چه حال بدیه تجربشو داشتم امیدوارم خدا بهتون صبر بده اونم جزوی از خانوادتون بوده و شاید از همه عزیز تر ... متاسفم.

- غم آخرتون باشه. اگه یک موقع خواستین جای خالیشو پر کنید من هفت هشت تا توله دارم می‌تونم یکیشونو بهتون هدیه بدم.

- چه عکس خوشگلی از این خدابیامرز گرفتید. خودشم ناز و ملوس بوده. من هیچوقت حیوان در خونه نگه نمی‌دارم چون از مردنش خیلی ناراحت می‌شوم. به اندازه فوت یه انسان یا حتی بیشتر. چون فکر می‌کنم من مسئول مرگشم.

- خیلی سخته تجربشو داشتم.

- خدا صبرتون بده. بدترین اتفاق زندگی اینه که آدم فرشته باوفا  و بی‌زبونی را که تمام عمرش به تو وفادار بوده و بهترین مونستبوده از دست بدی.

- خیلی متاسفم. درکتون می‌کنم. دو سال پیش یکی از دخترامو از دست دادم و هر وقت صحبتی ازشون می‌شود، قلبمان درد می‌گیرد. خیلی سخته تازه من یک دختر و پسر دیگه دارم؛ ولی هر گلی بوی دارد.

- آقای جعفری از دیشب با عکس عزیز دلتون بغض می‌کنم و ده‌ها بار دیدمش. نمی‌دانم حکمتش چی هست که عمر این فرشته‌ها که مظهر عشق و معرفتند، آنقدر کوتاه و عمر دیکتاتورهای جهان صد سال؟ فقط یک چیز حال من را خوب کرد بعد از مرگ دخترم. این آیه قرآن: اذا حشر حشرت. حیوان‌ها هم محشور می‌شوند؛ یعنی یک روزی این نازنین را بغل می‌کنید و کنارتان جاودان می‌ماند.

- خیلی متاسفم. ما را در غمتان شریک بدانید.

- من واقعا متاثر و متاسف شدم. هیچ چیز نمی‌توانم بگویم که به شما تسلی بدهد. حتی یک ساعت نبودنش هم سخت است.

- وای چه اتفاق وحشتناکی! مراسم سوم و هفتمش را اگه می‌شود، اطلاع رسانی کنید که حتما حضور پیدا کنیم. نمی‌دانم چه جوری بهتون تسلیت بگم. غم خیلی بزرگیه. کمر آدم خم می‌شود زیر این همه تلخی و غم.. به قول یکی از دوستان فرشته‌ها جایشان روی زمین نیست.. دعا می‌کنم باهاش محشور بشوید.

- چقدر نگاهش معصوم است. جایت در بهشت است فرشته زیبا.

- من مطمئنم آن دنیا همدیگر را می‌بینیدو من خودم فقط منتظر این روز هستم. خدا بهتون صبر بده.

گذشته از تمام این نظرات شاید عجیب‌ترین نظر متعلق به «احمد حلت» باشد.
این دکتر روانشناس در پیامی با این بازیگر همدردی می‌کند و می‌نویسد: «گاهی حیوانات دهها برابر انسان در کنار ما عشق می‌دهند. بدون حاشیه با لقمه نانی وفا را عاشقانه به ما هدیه می‌دهند. جای خالیشان غصه را وارد وجودت می‌کند. امیرجان بسیار سخت است فقدان یک دوست هفده ساله. برای تو و خانواده‌ات صبر طلب می‌کنم این فقدان را.»

این پیام وقتی قابل توجه می‌شود که بدانیم این روانشناس با عنوان یک مشاور «مثبت اندیشی» در کشور و محافل دانشگاهی شناخته می‌شود و نام او  بیش از هر چیزی نام مجله موفقیت تداعی می‌کند که تا به حال بیش از ۲۹۰ شماره از آن در کشور منتشر شده است.

احمد حلت آخرین مدرک دانشگاهی‌اش را در رشته 
دکترای روانشناسی تربیتی از دانشگاه تربیت معلم پداگوژی دولتی تاجیکستان دریافت کرده و الان علاوه بر مدیر مسئول مجله موفقیت، رئیس بنیاد سخنرانان حرفه‌ای ایران است. 
حلت بیش از ۲۰۰ برنامه زنده در شبکه جهانی جام‌جم اجرا کرده و در سال ۸۱ به‌عنوان کارشناس منتخب شبکه جهانی جام‌جم انتخاب شده است. 
-
در اين ارتباط شما چه نظري داريد؟

مرجع : خبرگزاري مهر MIGNA.IR
نام شما

آدرس ايميل شما

طوبی آبشاهی
Iran, Islamic Republic of
سلام
متوجه انتقاد شما از پست آقای حلت نمیشوم
مطمئنا فقط کسی میتونه مسئله مرگ یه حیوان خانگی رو درک کنه که خودش یکی داشته باشه
من هم مثل شما و خیلی از مردم کشورم نسبت به این موضوع جبهه گیری اشتباه داشتم تا اینکه خیلی اتفاقی یه خرگوش کوچولو رو برای نگهداری به من سپردن
هنوز هم باورم نمیشه عمق وابستگی ای که به اون حیوون داشتم
مگر جز اینه که ما انسانها تشنه محبتیم و حیوانهایی از این دست واقعا بی دریغ و بدون توقع محبتشون رو به ما نشون میدن
من و خیلی ها که مثل من هستند و حیوان خانگی داشتند میفهمند که آقای جعفری الان واقعا غمگینه و نیاز به تسلی داره
باید برای خودتون متاسف باشید نه برای آقای حلت
اتفاقا ایشون دقیقا درک کردند که چه غمی رو آقای جعفری تحمل میکنن و کار درست رو ایشون کردند
مردن یه حیوون خانگی همونقدر حزن آور هست که خدایی ناکرده انسان فرزندش رو از دست بده
لطفا ناآگاهانه و از روی تعصب همدیگه رو قضاوت نکنیم
يك مشاور
Iran, Islamic Republic of
ببخشيد فقط نقل خبر بوده نه انتقاد . شرح واقعه . خب نظرات متفاوته و همشون قابل احترام
حمید مرادی
Romania
سخنران خوب بودن دلیل بر عالم بودن نیست .
روانشناس معروف اصطلاح خوبی بود .ایشان معروف هستند همین
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
در مورد این نظر آقای حلت من نمی خوام نظری بدم
اما در مورد مجله و کارهایی که ایشون در زمینه روان شناسی انجام میدن به نظرم اصلا چنگی به دل نمی زنه.یه جورایی پیش پا افتاده و حقیر نشون دادن علم روان شناسی رو...
سیما
Romania
در پاسخ به یک مشاور
این خبر از تیتر گرفته تا نوع بیان و حتی هایلایت هایی که انجام داده، سراسر سوگیری داره و صرفا یک نقل خبری نیست. در واقع میتونم بگم همین که این موضوع به خبر تبدیل شده، خودش نشان از جبهه گیری خاص ذهن نگارنده داره.
زیور
Romania
من با دکترحلت موافقم حیوانات انهم سگها حیوانات وفادار و قدرشناس هستند چرا از خود نمیپرسید هروقت کسی مشکل داره و یا تنها هست میبینید که یک حیوان مثل سگ رو بیش خود نگه میدارنا چون عشقشون خالص وبی توقع هستند و میشه گفت یک طرفه عشق میدن و توقعی ندارن منم خودم رو در غمشون شریک میدونم تشکر
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!