چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 3 Jun 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ / ۰۸:۱۸
کد مطلب: 39087
۱

انعقاد تفاهم‌نامه میان کمیته امداد زنجان و نظام روانشناسی و مشاوره

انعقاد تفاهم‌نامه میان کمیته امداد زنجان و نظام روانشناسی و مشاوره
به گزارش میگنا سید مسعود حسینی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین کمیته امداد زنجان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اظهار کرد: ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به خانواده‌های مورد حمایت، افزایش سطح دانش تخصصی و توانمندی حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.


وی تصریح کرد: آموزش همگانی در راستای ایجاد مهارت‌های زندگی، مهارت‌های پیش از ازدواج، بهداشت روانی محیط و خانواده و ایجاد تعامل موثر بین کارشناسان کمیته امداد و سازمان نظام روان شناسی استان از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به تاثیر مثبت ارائه خدمات مشاوره به خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد گفت: از جمله برنامه‎های مشترکی که با همکاری کمیته امداد و سازمان نظام روانشناسی اجرایی خواهد شد، همکاری در برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، فراهم کردن زمینه بهره‌مندی مددجویان از خدمات مراکز مشاوره است که در قالب این تفاهم‌نامه به مددجویان ارائه می‌شود.

وی گفت: مشارکت در زمینه فعالیت‌های مشاوره‌ای پژوهشی و آموزشی، اشتغال و کارآفرینی تبادل اطلاعات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، از اهداف انعقاد تفاهم‌‎نامه مذکور است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه افزایش دانش تخصصی، توانمندی حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران کمیته امداد، ایجاد بستر آموزش و پژوهش تخصصی است و ارتقای بهداشت روان خانواده‌های مورد حمایت کمیته امداد از نتایج انعقاد این تفاهم‌نامه خواهد بود، گفت: این تفاهم‌نامه به مدت یکسال منعقد شده است.

حسینی در ادامه گزارشی از آمار مددجویان زیر پوشش این نهاد ارائه کرد و گفت: در حال حاضر تعداد مددجویان زیرپوشش کمیته امداد  21 هزار و 219 خانوار شامل 43 هزار مددجو است.

وی تصریح کرد: با اقدامات حمایتی و توانمندسازی انجام شده توسط کمیته امداد طی سال جاری 743 خانوار از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

قتل‌هایی که ریشه در تعصب دارند نه مذهب
بی وفایی و خیانت
چگونه قافله عمر نوجوان به دود آغشته می‌شود؟
تأثير ارتباط كلامى بر زندگی مشترک
چرا فرسودگی شغلی میان بهترین کارمندان رایج است؟
جایگاه بازی درمانی در مشکلات روان‌شناختی کودکان
چطور برای درس خوندن برنامه‌ریزی کنیم؟
از واکاوی علت گرایش به خالکوبی تا «عقده آدونیس»
داستان رومینا و قتل در خانه‌ پدری
ساختار مغزی در افراد اسکیزوفرن با هوش بالا
افراد با تیپ شخصیتی نوع D  و آسیب های روانی کرونا
جزئیات قتل دختر ۱۴ ساله تالشی توسط پدر سنگدل
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای