پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - 23 Jan 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ / ۰۰:۱۰
کد مطلب: 39340
۳
۴

اعتراض تعدادی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به خبر واگذاری رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت+تصاویر

اعتراض تعدادی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به خبر واگذاری رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت+تصاویر
به گزارش میگنا مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی با حضور محمد علی نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهور و رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی برگزار شد.
-
در حاشیه این مراسم، جمعی از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته روان شناسی بالینی دانشگاه شهید بهشتی با در دست داشتن نوشته ها و پلاکاردهای اعتراض آمیز؛ نارضایتی و اعتراض خود را در حین صحبت های دکتر محمدعلی نجفی معاون اقتصادی ریاست جمهور نشان دادند و این انتقال را موجب تضعيف و تخریب این رشته می دانستند.

ابراز نارضایتی این عده از دانشجویان به این دلیل بوده است که دکتر نجفی با دارا بودن مدرک دکترای ریاضی که یکی از اعضای حاضر در جلسه تصمیم گیری کمیته مشترک رسیدگی پیرامون انتقال روانشناسی بالینی از وزارت علوم به وزارت بهداشت بوده، چطور رأی موافق به این انتقال داده است و این تصمیم را غیرمنطقی و نسنجیده اعلام نمودند.

-
در مقابل هم این مقام مسئول در واکنش به سئوالات دانشجویان از انتقال روان شناسی بالینی و سلامت به وزارت بهداشت اظهار بی اطلاعی کرد تا ابهامات همچنان در ذهن دانشجویان روان شناسی حاضر در جلسه باقی بماند.
-

-

-


-
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

امیر
Romania
ای کاش این آقایان معترض که احتمالا تحت تاثیر جو روانی گروهی و شاید تحت سیطره عقلی بعضی اساتید با منافع در حفظ وضع فعلی اند می باشند،
کمی اخلاقی تر بوده و دغدغه ارتقای آموزش کلینیکال به جهت تضمین منافع درمانی بیماران را می داشتند. نه دلمشغولی منافع شغلی یا بعبارتی شخصیشان.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
بسیار به جا است. بنده خودم روان شناس بالینی هستم و این کمبود علم و عدم استفاده از صلاحیت ها را در وزارت علوم درک میکنم . انتقال روان شناسی بالینی به نفع سلامت مردم و جامعه روان شناسان بالینی است. اما عده ای غیر روان شناس بالینی و از گروه روان شناسان عمومی و جامعه رشته مشاوره و راهنمایی که هیچ ارتباطی به شاخه بالینی ندارد. و در طول چند سال اخیر دخالت در حوزه سلامت کرده اند و با تحریک گروه های دانشجویی سعی در حفظ خود دارند. به امید خدا انشالله به همت وزیر محترم بهداشت و رئیس جمهور محترم با تدبیر عاقلانه بتوانند با این انتقال و مسدود کردن پذیرش روان شناس بالینی در تمام مقاطع از جمله دکتری تخصصی در وزات علوم که در طول چند سال خیانت بزرگی به جامعه سلامت و روان شناسان بالینی انجام داد و تحریک بسیاری از اساتید غیر روان شناس بالینی و نجوا کردن این اساتید به جای فراگیری علوم به اعتراض بی تدبیر جهت حفظ منافع خود منتهی میشد گامی به سوی سلامت بردارند. به امید موفقیت برای وزیر محترم بهداشت.
م
Iran, Islamic Republic of
ما این خیانت بزرگ(انتقال به ورزارت علوم) را هرگز فراموش نمی کنیم.
ش
Iran, Islamic Republic of
واقعا کار اشتباهاتی هست انتقال روانشناسی به بهداشت. تعجب میکنم چرا یه عده خودشونو به خواب زدند، میگویند انتقال بجاست!!
چرا از کربوهیدرات‌ها می‌ترسیم؟
کتاب سازی استادان دانشگاه ها توسط دانشجویان!
منظور از MCH در آزمایش خون چیست؟
قاتلی به نام پنیر پیتزا
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو