سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 21 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ / ۰۸:۲۲ -
9 Jan 2017
کد مطلب: 39689
۱

مشارکت 28 هزار دانش‌آموز در طرح سفیران سلامت

مشارکت 28 هزار دانش‌آموز در طرح سفیران سلامت
میگنا: رشید قربانی گفت: طرح سفیران سلامت از سال گذشته در سطح مدارس متوسطه دوم اجرایی شد اما با توجه به اهمیت موضوع سلامت و بهداشت و آموزش خود مراقبتی در تمام سنین، در سال جاری تحصیلی طرح سفیران سلامت در هر سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم اجرایی می شود.

وی افزود: در طرح سفیران 10 درصد از دانش آموزان هر مدرسه به گونه ای که از هر کلاس یک نفر انتخاب می شود تا در 13 سر فصل آموزشی موارد مهمی که مرتبط با سلامت جسمانی و روحی و روانی(خودمراقبتي) است توسط خود دانش آموز به دوستان و همسالان خود آموزش داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: اجرای این طرح در مدارس استان از اواسط مهرماه آغاز شده و پس از برگزاری دوره های آموزشی و سایر مقدمات، تعداد 28 هزار و 60 نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی به عنوان سفیر سلامت در مدارس مشغول به فعالیت هستند.
قربانی گفت: به منظور ایجاد انگیزه و تشویق میان سفیران سلامت در سال جاری برای اولین بار جشنواره سفیران سلامت در بخش های مقاله نویسی، داستان کوتاه، نقاشی، روزنامه دیواری، شعر، فیلم کوتاه، عکاسی، نمایش کوتاه، سرود و خوشنویسی در چهار مرحله مدرسه، شهرستان، استان و کشور برگزار می شود.

گفتني است طرح تربیت سفیران سلامت نيز با محوریت مدارس در راستای اجرای برنامه‌های ارتقای سلامت و آگاهی‌بخش‌ به عموم مردم جهت انجام راهکارهای خودمراقبتی در سراسر کشور اجرا می‌شود.

ايلنا
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!