چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 13 Dec 2017
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۰:۵۴ -
10 Feb 2017
کد مطلب: 40007
۳
۱

تفاهم نامه سازمان نظام روان شناسی با یک موسسه آموزشی عالی آزاد

تفاهم نامه سازمان نظام روان شناسی با یک موسسه آموزشی عالی آزاد
به گزارش میگنا خبری که در خروجی سایت سازمان نظام آمده است این است:  تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام روان شناسی و مشاوره و موسسه آموزش عالی مدت با هدف عمل به بند 6 ماده 3 قانون تشکیل سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در خصوص همکاری سازمان با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اجرای برنامه های بازآموزی و نوآموزی مستمر روان شناسان و مشاوران و نیز کاهش تصدی گری و افزایش بعد نظارتی سازمان و هم افزایی ظرفیت ها و توانایی ها جهت ارائه خدمات بهینه به اعضا منعقد شد.
این تفاهم نامه با داشتن 44 بند در ماده 1 که به موضوع تفاهم نامه اشاره دارد، زمینه همکاری گسترده ای را در حوزه های آموزشی، علمی، اجرایی و فرهنگی بین سازمان نظام روان شناسی و مشاوره و موسسه آموزش عالی مدت در نظر گرفته است.
طراحی، برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی تخصصی با ارائه مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فن آوری و نیز دوره های آموزشی خاص از جمله مداخله در بحران، مداخله در گروه های خاص قومی و محلی و طبقات خاص اجتماعی با هدف تشکیل گروه های مداخله ای خاص، همکاری در اشاعه آموزش های عمومی روان شناسی، بسترسازی جهت انجام همکاری های چندجانبه در سطح ملی و بین المللی با دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، سازمان های همتا و مرتبط و نیز سازمان ها و نهادهای داخلی، همکاری در تدوین سند چشم انداز روان شناسی و مشاوره، دانشنامه روان شناسی و مشاوره، اطلس زندگی ایرانی-اسلامی و... همکاری در فرهنگ سازی و اجرایی نمودن نقش سازمان در امور حرفه ای مرتبط با روان شناسی و مشاوره در کشور و نیز در سازمان ها و نهادها از جمله تشکیل فدراسیون روان شناسی ورزشی در وزارت ورزش و جوانان، به رسمیت شناختن کارشناس رسمی سلامت روان در وزارت دادگستری و ... همکاری در طراحی و اجرای طرح های پالایش سلامت روان، روان شناسان بدون مرز، کارگروه های تحلیل روان شناختی مسائل روز و سنجش سلامت و امنیت روانی جامعه به عنوان بازوی مشورتی مسئولین کشور و... همکاری در ایجاد سامانه های ارتباطی در خصوص ارائه خدمات روان شناسی به عموم ایرانیان مقیم داخل و خارج از کشور، تدوین و چاپ کتب روان شناسی و تهیه و تدوین محتواهای چندرسانه ای مورد نیاز عموم و... همکاری در به کارگیری شیوه های نوین روابط عمومی و اتوماسیون اداری جهت ساماندهی ارتباطات میان سازمان و اعضا و بهینه سازی و افزایش کارایی با هدف جلب رضایت اعضاء، همکاری در تدوین و انتشار کتاب راهنمای روان شناسان و مشاوران، تدوین کتابچه سازمان و نیز خبرنامه سازمان و ... همکاری در اجرای مراسم و آیین های مرتبط با حرفه و تقدیر از روان شناسان و مشاوران پیشکسوت و ... مواردی از این تفاهم نامه می باشند.

تحلیل خبر:
در هفته گذشته یکی از اقدامات مهم و قابل تحسین سازمان نظام روان شناسی و مشاوره حضور رسمی در مراسم افتتاحیه راه اندازی 70 مرکز مشاوره خانواده و ازدواج در استانهای کشور از سوی وزارت ورزش و جوانان و آنهم با تایید سازمان نظام بوده  است که بی تردید خبر بسیار مسرت بخشی برای جامعه روان شناسی و مشاوره بوده است و امیدواریم باز هم شاهد تداوم اقدامات اینچنینی یعنی حضور تاثیر گذار در برنامه ها و فعالیت های وزارتخانه های مهم، نهادها،ارگانها،سازمانهای دولتی و سایر قوا باشیم. چرا که اینگونه اقدامات سنجیده باعث افزایش قدرت چانه زنی،ارتباط موثر و تثبیت جایگاه حقوقی سازمان نظام در تصمیمات حاکمیتی و حتی افکار عمومی جامعه خواهد شد.


اما خبر دوم؛ عقد تفاهم نامه همکاری سازمان نظام روان شناسی و مشاوره با موسسه آموزش عالی مدت است!
طی پنج سال اخیر این موسسه آموزشی خصوصی با برنامه ریزی منسجم و جذب اساتید مجرب در زمینه برگزاری کارگاه های تخصصی روان شناسی، بسیار فعال و پرفروغ بوده است و حتی دکتر محمدعلی بشارت که یکی از اساتید برجسته دانشگاه تهران و موسسه آموزشی مدت است هم اینک در شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور نیز عضویت دارد.
به نظر می رسد جذب منابع مالی برای سازمانی که بودجه مشخصی ندارد و ساماندهی کارگاهها و شاید آموزش کارورزی از اهداف این توافق باشد. اما از آنسو این توافق نیز برای موسسه مذکور سودآور خواهد بود بطوریکه دامنه فعالیت رسمی این موسسه فراگیر از پایتخت به کل نقاط کشور ارتقا خواهد یافت!
بهرحال باید منتظر ماند و در آینده دید اینگونه توافقات و تفاهم نامه ها، چه منفعتی برای تقویت جایگاه سازمان نظام روان شناسی و مشاوره و ارتقای جامعه روان شناسان و مشاوران کشور در پی خواهد داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما

رحیم
Germany
بنظرم شان سازمان نظام روانشناسی بالاتر از این حرف هاست .دست کمی از عهدنامه ترکمنچای نداره
شان سازمان باید حفظ گردد
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
نگرانی مشکلات فردا را دور نمی کند بلکه تنها آرامش امروز را دور می کند...