چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 13 Dec 2017
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ / ۰۷:۵۸ -
12 Feb 2017
کد مطلب: 40030
۱

ریشه اختلالات روانی در شکل‌گیری غیر عادی جمجمه

ریشه اختلالات روانی در شکل‌گیری غیر عادی جمجمه
میگنا: یک پژوهش علمی با محوریت دانشگاه کمبریج بین دانشمندان سه کشور آمریکا، ایتالیا و انگلستان نشان داد ساختار مغر و جمجمه به شدت بر نوع رفتارهای پرخاشگرانه یا آرام در افراد اثر می‌گذارد.

بر اساس نتایج این تحقیق که بر روی بیش از 300 داوطلب انجام شد، افرادی که دارای پوسته و قشر جمجمه سخت، حجم مغز و آهیانه های کوچک و نیز آب مغزی کمی بودند، بیشتر دچار رفتارهای پرخاشگرانه، خشونت آمیز و ابتلا به بیماری های اعصاب و روان می‌شدند.
این در حالی است که افرادی که دارای پوسته و قشر مغزی نازک‌تر، آهیانه های بزرگتر و آب مغزی بیشتری هستند از رفتارهای باثبات و آرام تری برخوردار بوده و کمتر به بیماری های اعصاب و روان مبتلا می شوند.

دانشمندان برای دستیابی به این نتایج، اسکن مغزی داوطلبانی که همگی سالم بوده و هیچ سابقه ابتلا به بیماری های اعصاب و روان نداشته را با تصاویر مغز مبتلایان به بیماری های اعصاب و روان مقایسه کردند.
پیش‌بینی می‌شود از این کشف علمی بتوان برای شناسایی و تشخیص بیماری های اعصاب و روان و رفتارهای پرخاشگرانه در افراد به ویژه از سنین کودکی و نوجوانی استفاده و جرم و جنایت در جامعه را ریشه‌کن کرد.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما

۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "