شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 7 Dec 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۲:۰۷
کد مطلب: 40061
۲

هشدار 35 روان شناس درباره وضع سلامت روانی ترامپ!

هشدار 35 روان شناس درباره وضع سلامت روانی ترامپ!
به گزارش میگنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، روانپزشکان، روانشناسان و مددکاران اجتماعی با امضاء نامه ای سرگشاده هشدار دادند وضع روحی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، موجب می شود وی نتواند به شکلی بی خطر در سمت رئیس جمهور فعالیت کند.

روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس نوشت: سی و پنج نفر از متخصصان سلامت روان گفتند:«جملات و رفتار ترامپ نشان می دهند وی ناتوانی عمیق در درک مسائل دارد. گرایش رئیس جمهور به تحریف واقعیت به شکلی که با تصور شخصی نادرست وی از «بزرگی» منطبق باشد و حمله ترامپ به افرادی که با استفاده از حقایق او را به چالش می کشند،احتمالا در زمانی که وی در موضع قدرت قرار دارد، تشدید می شود.»

روان شناسان و روانپزشکان معمولا تمایل ندارند درباره وضع روحی یک شخصیت دولتی که شخصا او را معاینه نکرده اند اظهار نظر حرفه ای کنند. اما این پزشکان در نامه ای به روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کردند به این نتیجه رسیدند که لازم است سکوت خود را درباره این موضوع بشکنند زیرا نگرانند مشکلات زیادی بوجود بیاید.

در این نامه آمده است:«این سکوت موجب شده است که ما در این برهه حساس، اطلاعات تخصصی خود را در اختیار روزنامه نگاران و اعضاء نگران کنگره قرار دهیم.ما نگرانیم که با سکوت کردن بیشتر،مشکلات زیادی بوجود بیاید. سخنرانی و اقدامات ترامپ نشان می دهد وی نمی تواند دیدگاههایی را که با نظراتش فرق دارد تحمل کند و این وضع به واکنش های خشمگینانه ترامپ منجر می شود.
جملات و رفتار ترامپ نشان می دهند وی ناتوانی عمیق در درک مسائل دارد. افرادی با این ویژگی ها واقعیت را تحریف می کنند تا با وضع روحی شان جور در بیاید و به حقایق و افرادِ منتقل کننده این حقایق (روزنامه نگاران و دانشمندان) حمله می کنند. این حملات در سمت رهبری قدرتمند، احتمالا تشدید می شوند زیرا به نظر میرسد تصور نادرست شخصی وی از «بزرگی» تایید می شود. ما معتقدیم بی ثباتی احساسی جدی که در سخنرانی ها و اقدامات ترامپ وجود دارد، موجب می شود وی نتواند به شکلی بی خطر در سمت رئیس جمهور فعالیت کند.»
 
هشدار 35 روانشناس و روانپزشک درباره وضع سلامت روانی ترامپ تعداد فزاینده ای از متخصصان بهداشت روانی و سناتورها از هر دو حزب آمریکا درباره وضع روحی ترامپ ابراز نگرانی کرده اند.
 
اندرو سولیوان، از منتقدان محافظه کار، گفت رسانه ها باید به طور جدی به موضوع سلامت روحی رئیس جمهور بپردازند.
وی به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت:«وجود چنین شخصیت بی ثباتی در مرکز جهان که توانایی پذیرش واقعیت را نداشته باشد،موضوع بسیار خطرناکی است. می دانم که ما نباید این موضوع را مطرح کنیم ولی این وضع به طور جدی پیش روی ما قرار دارد.»
سولیوان که اخیرا مقاله ای را با عنوان «دیوانگی پادشاه ترامپ» در نشریه «نیویورک مگزین» منتشر کرد، به ادعاهای نادرست رئیس جمهور درباره «هزاران» رای دهنده غیر قانونی و آمار ناصحیح درباره میزان ارتکاب جرائم استناد کرد. یک سناتور دموکرات نیز به خبرگزاری آمریکایی اسوشیتد پرس گفت، همکاران جمهوریخواه ترامپ هم درباره سلامت روانی وی ابراز نگرانی کرده اند. اَل فرانکِن، سناتور ایالت مینه سوتا، گفت:« این نگرانی در میان تعدادی از جمهوریخواهان وجود دارد که همه ما این سوء ظن را داریم که ترامپ زیاد دروغ می گوید. ترامپ چیزهایی می گوید که حقیقت ندارند.من فکر می کنم این کار مانند دروغ گفتن است.»
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پیش از ازدواج درباره این مسائل با همسر آینده‌تان صحبت کنید
پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون (MCMI)
انتصاب یک روان شناس به سمت رئیس روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش
نقش انجمن علمی دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه علامه در خلق ایده‌های نو
نگرانی مشکلات فردا را دور نمی کند بلکه تنها آرامش امروز را دور می کند...