جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 15 Dec 2017
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۲:۲۷ -
16 Feb 2017
کد مطلب: 40076
۱

زنان در باور مسائل دینی نسبت به مردان جلوتر هستند

زنان در باور مسائل دینی نسبت به مردان جلوتر هستند
به گزارش خبرگزاری قرآنی (ایکنا) دکتر سعید عزیزی، پژوهشگر علوم روان شناسی، در همایش عفاف و حجاب که با حضور تشکل‌های دانش‌آموزی پیش از ظهر امروز در سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، با اشاره به روحیات و ویژگی‌های خانم‌ها اظهار کرد: دختران دارای لطافت روح هستند که این بحث در مردان کمتر دیده می‌شود، لطافت روح در زنان ۵ تا ۱۳ برابر لطافت روح در مردان است، این حجم از لطافت سبب می‌شود که زنان هر شب خواب ببینند ولی اکثر مردان به‌ ندرت خواب می‌بینند.

وی با اشاره به اینکه خواب‌ها نیز بر چند نوع هستند، افزود: خواب، امر مقدسی است که نباید برای کسی تعریف کرد این در حالی است که خواب‌های دیگر اغلب به علت انقباض و انبساط خاطرات رخ می‌دهد که نباید آن را جدی گرفت. لطافت روح در خانم‌ها سبب می‌شود که باورمندی و اعتمادبه‌نفس آن‌ها افزایش یابد از همین رو زنان اغلب در اعتقادات و خرافات دچار افراط می‌شوند، زنان در باور مسائل دینی نسبت به مردان جلوتر هستند درواقع این زنان هستند که دین را نگهداشته اند چراکه زنان دین را با تمام سلول‌های خودباور می‌کنند.

وی با بیان اینکه زنان علی‌رغم این‌که دین را به‌خوبی باور می‌کنند اما توان بیان آن را ندارند و معمولاً در دین سخت‌گیر هستند، گفت: گاهی این سخت‌گیری بیشتر از حد معمول است و گاهی از اعتقادات ولی مردان دین را با منطق منتقل می‌کنند، بهترین زمانی که زنان می‌توانند دین را انتقال دهند در ماه‌های ۵ تا ۷ ماهگی دوران بارداری است، این ۳ ماه در دوران بارداری از اهمیت بالایی برخوردار هستند. وی با اشاره به اینکه در این سه ماه هر استرس و اضطرابی به جنین منتقل می‌شود و اکثر کودکانی که تا ۸ سالگی ناخن خود را می‌جوند یا پرخاشگر هستند به دلیل استرس مادر در این سه ماه است، تأکید کرد: تأثیرگذاری این ۳ ماه بر روی جنین به‌اندازه تأثیرگذاری ۹۰ ساله بر شخصیت انسان است که باید بسیاری جدی گرفته شود.
در برخی از موارد شاهد این هستیم که برخی از نوجوانان نماز نمی‌خوانند و حجاب خود را حفظ نمی‌کنند اما بااین‌حال عاشق امام حسین (ع) هستند، این عشق به ائمه نشان می‌دهد که مادر در این ۳ ماه توانسته است که امور دینی را به جنین منتقل کند اما پدر در تربیت دینی فرزند بعد از تولد موفق نبوده است.

وی با اشاره به اینکه اولین موهبتی که خداوند به خانم‌ها هدیه کرده است ظرافت و زیبایی است، ظرافت و زیبایی مختص خانم‌ها است و دخترانی که از این ویژگی شناخت و اطلاعی ندارند معمولاً دچار آسیب می‌شوند، افزود: امروزه در کشور ما دختران دچار احساس خودکم‌بینی در چهره شده‌اند و برای خلاص شدن از این احساس از لوازم‌ آرایش بسیاری استفاده می‌کنند درحالی‌که در کشورهای اروپایی آرایش مختص زنان سالخورده است و افراد کمتری از آرایش برای زیبایی استفاده می‌کنند.

این پژوهشگر موفقیت اظهار کرد: زیبایی کاملاً نسبی است و مطلق نیست، در بحث ظاهرشناسی مبحثی به‌عنوان تداعی ذهن وجود دارد که طی آن افراد در دوران کودکی نسبت به اولین فرد به‌غیراز افراد خانواده که نسبت به آن‌ها خشونت یا محبت می‌کنند احساس خاصی پیدا می‌کنند، این احساس در آینده نسبت به انتخاب فرد موردعلاقه تأثیر می‌گذارد.

عزیزی با بیان اینکه سومین موهبتی که خداوند به زنان داده است معشوق و ناز بودن است، یادآور شد: زن نماد خداوند در زمین است، معشوق بودن ویژگی زنان است که با ذات آن‌ها سازگار است، اگر انسان با ذاتش سازگار باشد میل به زندگی در او افزایش پیدا می‌کند بنابراین اگر دختران عاشق شوند با ذاتشان سازگار نیست و اغلب دچار افسردگی می‌شوند.
عاشق شدن ویژه مردان است و اگر مردی عاشق باشد میل به زندگی در وی افزایش پیدا می‌کند، اگر جای زنان و مردان در این عرصه عوض شود شاهد افزایش افسردگی و به‌تبع آن مواردی از قبیل خودکشی هستیم، امروزه اغلب دختران به‌جای اینکه معشوق باشند عاشق می‌شوند و همین امر آسیب‌های اجتماعی فراوانی را در جامعه ایجاد می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.