چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 17 Jan 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۶:۰۶
کد مطلب: 40190
۱

تقریبا تمام رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد مورد بازنگري قرار گرفته‌اند

تقریبا تمام رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد مورد بازنگري قرار گرفته‌اند
به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی، دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگ‌ترین واحد غیردولتی در حوزه علوم پزشکی توصیف کرد و گفت: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی توان زیادی در آموزش عالی حوزه علوم پزشکی ایجاد کرده است.

دکتر باقر لاریجانی با اشاره به جذب بیش از 60 هزار دانشجوی گروه پزشکی، در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهارکرد: این دانشگاه موفق به تربیت دانش‌آموختگان بسیار زیادی در حوزه‌های پزشکی و حتی غیرپزشکی شده است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بستر بسیار بزرگی برای آموزش عالی در کشور است، افزود: حدود 400 واحد در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که حدود 90 واحد آن در حوزه علوم پزشکی فعال است و حدود 60 هزار دانشجوی گروه پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند.

این دانشگاه بزرگ‌ترین واحد غیردولتی حوزه پزشکی محسوب می‌شود. معاون آموزشی وزیر بهداشت در ادامه رابطه و تعامل وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی را مطلوب و در سطح قابل قبول توصیف کرد و گفت: خوشبختانه وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی تعاملات زیادی دارد. بازرسی‌ها و بازدیدهای مکرری از مجموعه این دانشگاه انجام شده و تقریبا تمام رشته‌های این دانشگاه در حوزه علوم پزشکی مورد بازبینی قرار گرفته است.

لاریجانی افزود: واقعا حرکت بسیار خوبی توسط دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه‌های پزشکی این دانشگاه توسط دکتر ابطحی و ... در جریان است.

دانشگاه آزاد توان زیادی در آموزش عالی حوزه علوم پزشکی ایجاد کرده است
وی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بتواند از نظر کیفی ارتقا داشته باشد و صلاحیت‌های خود را گسترش بدهد، چرا که مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، توان زیادی در آموزش عالی حوزه علوم پزشکی ایجاد کرده و برداشت ما این است که حرکت این دانشگاه حرکتی مثبت برای رفتن به سمت استاندارد ها به شمار می‌رود.

به گفته معاون آموزشی وزیر بهداشت با توجه به همکاری خوب دانشگاه آزاد اسلامی با حوزه پزشکی و آموزش عالی، این امید وجود دارد که در شرایط فعلی بتوان به مجموعه این دانشگاه کمک کرد تا بتوانند مسیر ارتقا را طی بکنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی تاکید کرد: البته بنای وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس وفاق و یکدلی است و بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند برای تحول و نوآوری در آموزش پزشکی سرمایه‌گذاری جدی کند و با مناطق آمایشی وزارت بهداشت تعامل داشته باشد تا بتواند این ارتباطات را توسعه دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما

چالش نوجوانی یا مرگ تدریجی
دختران جوان به هیچ وجه سراغ بازیگری نروند
چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "