سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 12 Dec 2017
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۳:۰۰ -
27 Feb 2017
کد مطلب: 40205
۱
تحقیقات جدید نشان می‌دهد

آثار مرگبار زندان بر سلامت زندانی

آثار مرگبار زندان بر سلامت زندانی
به گزارش تسنيم، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که زمان زندان می‌تواند تلفات مرگبار بر سلامت فرد زندانی داشته باشد و ابتلا به برخی بیماری‌ها را افزایش دهد.

بر اساس گزارش HealthDay News، تحقیقات دانشمندان کانادایی به مدت 12 سال و روی بیش از 50 هزار محکوم به طور عام و روی 2 هزار محکوم به طور خاص در زندان انتاریو انجام شده است.

به گفته این مححقان، بودن پشت میله‌های زندان خطر ابتلا به هر دو نوع سرطان شایع و مرگ و میر ماشی از آن را افزایش می‌دهد.

«فیونا کویومجیان»(Fiona Kouyoumdjian) که یکی از نویسندگان این پژوهش است می‌گوید:"ما می‌دانیم افرادی که زمان زیادی را در زندان‌های کانادا سپری می‌کنند به احتمال بسیار زیاد تنباکو و الکل استفاده می‌کنند یا در معرض آن قرار دارند.

وی افزود:"این در حالی است که آنها همچنین در معرض ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) و HIV نیز هستند.

او یک محقق در بیمارستان سنت مایکل و دانشگاه مک مستر در تورنتو است می‌گوید:"در سال 2012 حدود 2.6 درصد از مردان و 2.8 درصد زنان این زندان مبتلا به سرطان تشخیص داده شدند.

در این میان مردان زندانی به بیماری‌های نظیر سرطان ریه، پروستات روده بزرگ و سرطان گردن مبتلا شده بودند و  در میان زنان مواردی همچون ابتلا سرطان پستان، ریه و دهانه رحم تشخیص داده شد.

یافته‌های این پژوهش در مجله آنلاین  منتشر شد آنلاین PLoS ONE منتشر شده است.

نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
ز باغ رعيت، گر مَلك خورد سيبي / برآرند غلامان، درخت از بيخ