يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - 23 Feb 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۸:۳۱
کد مطلب: 40212
۱

از برگزیدگان نخستین «جشنواره ملی کتاب اولیاء و مربیان» تجلیل شد

از برگزیدگان نخستین «جشنواره ملی کتاب اولیاء و مربیان» تجلیل شد
نخستین «جشنواره ملی کتاب اولیاء و مربیان» که با همت اداره کل دفتر برنامه‌ریزی انجمن‌‌های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء و با حضور اندیشمندان و فعالان حوزه انجمن اولیا و مربیان و با شعار « پدر و مادر دانا، فرزندان توانا تربیت می کنند» در سالن کوثر دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش میگنا کیومرث جهانگردی دبیر علمی جشنواره ملی کتاب اولیا و مربیان گفت: انجمن اولیا و مربیان را می توان به درستی در زمره پیشروترین مراکزی دانست که در سطح بین المللی و البته در کنار انجمن کشورهای دیگر به منظور همکاری خانه و مدرسه در موضوع بسیار حساس تربیت فرزند پایه گذاری شده است. سابقه فعالیت های علمی مطالعاتی و اجرایی انجمن اولیا و مربیان ایران است که نشان از پایه ریزی دقیق ساختار این نهاد از همان روزهای نخستین شکل گیری آن دارد.

دبیرعلمی این جشنواره افزود: یکی از فعالیت های مستمری که همیشه در این انجمن پیشرو و مورد توجه است، انتشار مطالب مفید و اثربخشی می باشد که در حوزه تربیت فرزندان با مخاطب قرار دادن اولیا و مربیان منتشر شده است.


وی اظهار کرد: انتشارات انجمن اولیا و مربیان تقریبا در بیشتر زمینه های مهم حساس تربیت فرزندان کتاب هایی را به عنوان راهنمای والدین به زیور طبع آراسته و انتشار داده است. جهانگردی گفت: باید توجه داشت که پیشرفت هایی که در حوزه علم فناوری و ارتباطات صورت می گیرد و به شدت بر جامعه و اعضای آن و همچنین سبک زندگی افراد جامعه اثر گذار است. وی یادآورشد: پژوهشگران و نویسندگانی که در حوزه تربیت فرزند فعالیت می کنند، نباید نسبت به این تغییرات بی تفاوت نباشند.


فعالیت بیش از ۹۲ هزار انجمن اولیا در مدارس کشور

سرپرست دفتر بر نامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا تصریح کرد: بیش از ۹۲ هزار مدرسه دارای انجمن اولیا هستند و حدود ۸۰۰ هزار نفر در این انجمن ها، عضویت دارند.
نورعلی عباسپور در اولین جشنواره ملی کتاب اولیا و مربیان با اشاره به شعار «پدر و مادر دانا، فرزندان توانا تربیت می کنند» در سالن کوثر دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران، گفت: انجمن اولیا و مربیان، حوزه متنوعی است و این امر به نوعی مربوطه به تحول و تغییرات در ابزارها و تکنولوژی است که به سرعت در حال تحول و تغییر هستند.

عباسپور افزود: اگر بخواهیم جامعه ای توانمند داشته باشیم، ضرورت دارد افرادی توانا پرورش دهیم تا بتوانند تصمیمات مناسب اتخاذ کنند. وی با اشاره به اهمیت آموزش خانواده، اظهارکرد: اگر توانمندی اولیای دانش آموزان را نادیده بگیریم، آسیب های اجتماعی روز به روز افزایش خواهد یافت.

گفتنی است در این جشنواره از بین یک هزار اثر ارسالی به جشنواره، 5 اثر به عنوان آثار برگزیده و 20 اثر به عنوان آثار شایسته مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین 3 جایزه ویژه به کسانی که بیشترین آثار را به این جشنواره ارسال کرده بودند و 5 جایزه نیز به انتشارات فعال در زمینه نشر کتاب های انجمن اولیا و مربیان اهدا شد.


-

-عکاس: بهروز خلیلی- پانا
مرجع : باشگاه خبرنگاران migna.ir
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مردم مراجعه به روانشناسان را جدی بگیرند
احساس همدلی را می‌توان از مغز در حال استراحت خواند!
تصاویر/ حضور خانوادگی در پای «صندوق رأی»
چگونه به کودکان مفهوم ارزشمندی را آموزش دهیم؟
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!