شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 16 Dec 2017
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۰:۰۵ -
3 Mar 2017
کد مطلب: 40259
۱
۲

حضور حیوانات عروسکی در کتابخانه ها بچه ها را به مطالعه دلگرم می کند

حضور حیوانات عروسکی در کتابخانه ها بچه ها را به مطالعه دلگرم می کند
به گزارش سی ان ان، بودن یک زرافه یا خرس عروسکی در کتابخانه برای تفریح یا سرگرمی صرف نیست بلکه وسیله ای برای بالا بردن نشاط محیط مطالعه است.

مشخص شده است که با گنجاندن تصاویر حیوانات دوست داشتی در کتابها، کودکان علاقه بیشتری به ورق زدن و خواندن آنها نشان می دهند.

عشق بی اندازه کودکان به حیوانات عروسکی همیشه با آنها است به همین دلیل آنها با عروسک های خود می خوابند، هنگام غذا خوردن، حمام رفتن، مسافرت و همه جا آنها را در کنار خود دارند عروسکها عشق واقعی بچه ها در کتابخانه هایشان هستند.

از سوی دیگر خود کارکنان کتابخانه ها نیز دلبستگی خاصی نسبت به استفاده از تصویر و نقاشی عروسکهای حیوانات در جاهای چشمگیر کتابخانه نشان می دهند.

در بررسی یک کتابخانه در نیوجرسی به این نکته رسیدیم. در این کتابخانه در قسمت های مختلف ،حیوانات عروسکی به شکل زیبایی قرار گرفته اند مثل خرگوش،خرس و... نکته دیگری که دریافتیم ذوق و شوق بچه ها وقتی که اول صبح در کتابخانه حاضرمی شوند برای گرفتن عکس حیوانات حاضر در کتابخانه و به اشتراک گذاشتن آنها است.
عکس های جالبی که مثلاً خرس یا خرگوش را درحالی که نگاهشان به سمت بچه ها خیره شده است نشان می دهد یا یامیمون هایی که دزدکی در حال خوردن چیپس از اتاق استراحت روی صفحه فیس بوک کتابخانه به چشم می خورد.
مرجع : ایران آنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما

فرحناز
Germany
بسیار جالب بود.
فرحناز
Germany
در بخش کودک و نوجوان کتابخانه علام محقق حلی تهران تصاویر حیوانات با استفاده از یونلیت برای تزئین دیوارها به کار رفته است که این تصاویر برای کودکان و والدین جالب است.
چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چه خوشبختي بزرگي است... بدبختي هاي كوچك!