چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 17 Jan 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ / ۰۸:۱۸
کد مطلب: 40280
۱
معاون انتظامی سازمان نظام روانشناسی کشور:

روان شناسی کشور در حال خروج از پیله است

روان شناسی کشور در حال خروج از پیله است
به گزارش روابط عمومی پارک سلامت روان شیراز، محمدباقر حبی در بازدید از پروژه پارک سلامت روان در شیراز اظهار داشت: با توجه به جامع‌نگری صورت گرفته در اجرای این طرح، پارک سلامت روان پیش‌قراول ارائه خدمات روان شناسی سلامت به مردم خواهد بود.

وی عنوان کرد: پیش‌از آن‌که موضوع درمان در کشور پررنگ مورد توجه و پیگیری قرار گیرد ما باید به‌عنوان سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان موضوع سلامت‌محوری و پیشگیری را مورد توجه قرار دهیم.

معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تاکنون نگاه غالب در حوزه‌های مختلف مبتنی‌بر درمان بوده و محوریت اصلی اجرای برنامه‌ها را این نگاه تشکیل می‌داد اما امروز پیشگیری و سلامت‌محور بودن طرح‌ها به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری آینده‌نگر مورد تأکید قرار گرفته است که احداث پارک سلامت روان به‌عنوان یک ایده خلاق و نوآور می‌تواند در همین راستا تعریف شود.

حبی خواستار آموزش‌محور بودن برنامه‌ها در پارک سلامت روان شیراز شد و عنوان کرد: موضوع معنویت و مباحث دینی به‌عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی ارتقای شاخص‌های روان شناسی سلامت و سبک زندگی ایرانی اسلامی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد که البته قرار گرفتن مسجد و فضاهای فرهنگی متعدد در این پروژه نشان می‌دهد که توجه جدی به این موضوعات صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کم‌توجهی به معنویات می‌تواند بنیان خانواده به‌عنوان اصلی‌ترین بخش تشکیل‌دهنده جامعه را مورد هجمه قرار دهد بنابراین اگر بخواهیم خدمتی سازنده در موضوع سلامت روانی جامعه و انسان‌ها داشته باشیم در کنار ایجاد زیرساخت‌ها باید در موضوع فرهنگ و دین حرف‌های قابل‌درکی برای جامعه هدف خود داشته باشیم.

معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور ضمن اشاره به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در موضوع سلامت روانی جامعه از منظر دین اظهار داشت: ریاست این دانشگاه حساسیت و موضوعیت مجموعه پارک سلامت روان در شیراز را به‌خوبی درک کرده و همکاری مناسبی نیز تاکنون با این مجموعه داشته است اما بی‌شک برای توسعه نگاه‌ها و برنامه‌ها می‌توان از سایر مجموعه‌های دینی و مذهبی بهره مناسب برد.

حبی افزود: در پارک سلامت روان شیراز موضوع تکیه به دین و آموزش‌های مذهبی به‌عنوان تکیه‌گاه مورد توجه قرار گرفته و سلامت‌نگر بودن، جامعه‌نگر بودن و معنویت‌گرا بودن از ویژگی‌های ارزنده این طرح فاخر است.

نام شما

آدرس ايميل شما

چالش نوجوانی یا مرگ تدریجی
دختران جوان به هیچ وجه سراغ بازیگری نروند
چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
دوستهای قدیمی طلا هستند! دوستان جدید الماس. اگر یک الماس به دست آوردی طلا را فراموش نکن چون برای نگه داشتن الماس همیشه به پایه طلا نیاز داری.