جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 24 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۶:۲۵ -
11 Mar 2017
کد مطلب: 40344
۱

غربالگری استعدادها در آموزش و پرورش به خوبی صورت نمی گیرد

غربالگری استعدادها در آموزش و پرورش به خوبی صورت نمی گیرد
میگنا: دکتر عباسعلی اللهیاری جمعه در پنجمین کنفرانس بین المللی علوم انسانی و مدیریت در شیراز افزود: باید با آموزش معلمان و والدین در زمینه شناسایی استعدادهای دانش آموزان و پرورش آنها فضای مناسبی برای رشد واقعی آنها ایجاد کرد.

وی اظهار کرد: باید توجه داشت که بزرگترین سرمایه ای که انسان از دست می دهد استعدادهایی است که شکوفا نمی شود.

رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اگر در حوزه علوم انسانی از مبانی غرب تقلید کرده و الگوبرداری کنیم دچار تزلزل و آسیب های اجتماعی جبران ناپذیری می شویم.

اللهیاری افزود: ما باید به رشد و توسعه علوم انسانی توجه بیش از پیش داشته باشیم و به معنای مفهوم کلمه به سلامت معنوی جامعه کمک کنیم.

دبیر اجرایی کنفرانس بین المللی علوم انسانی و مدیریت نیز در سخنانی هدف از برگزاری این کنفرانس را گردهم آوردن جامعه حوزوی، دانشگاهی، محققان و پژوهشگران جهان برای تبادل نظر و به اشتراک گذاری تجارب در حوزه علوم انسانی بیان کرد.

حجت الاسلام علیرضا زمانی افزود: در این کنفرانس یکروزه، شماری از استادان حوزه و دانشگاه از ایران و دیگر کشورهای اسلامی و غیر اسلامی مانند استرالیا، پاکستان و امارات متحده عربی حضور داشتند.
وی اظهار کرد: کنفرانس بین المللی علوم انسانی و مدیریت پیش از این در دانشگاه های کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه و مالزی برگزار شده بود. پنجمین کنفرانس بین المللی علوم انسانی و مدیریت عصر جمعه در شیراز به کار خود پایان داد.
زمانی با بیان اینكه آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کنفرانس در نشان اینترنتی کنفرانس به نشانی www.icsm۲۰۱۷.com قابل رؤیت است، گفت: جهت برگزاری این كنفرانس طی دو ماهه اخیر نشست‌های متعددی برگزار شد كه برخی از سازمان‌ها از این كار حمایت رسمی كردند.
دبیر اجرایی پنجمین كنفرانس بین‌المللی دستاوردهای نوین پژوهشی درعلوم انسانی و مدیریت با اشاره به دست‌اندركاران این همایش گفت: این همایش به‌همت اداره‌كل تبلیغات اسلامی فارس و با حمایت سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس، دانشگاه امام حسین(ع) و معاونت دانش و پژوهش سپاه فجر فارس، مؤسسه آموزش عالی علامه خویی، مركز جامع علوم اجتماعی و روانشناسی، مؤسسه آموزشی دارالحكمه كانادا و شهرداری شیراز برگزار شده است.

اشاره به سخنرانان كنفرانس
بنا بر این گزارش، در این همایش علاوه بر سخنرانی جمالی دبیر علمی همایش و زمانی دبیر اجرایی همایش در مراسم افتتاحیه، حجت‌الاسلام مهرابی مدیركل تبلیغات اسلامی فارس، عباسعلی الهیاری رئیس سازمان نظام روان‌شناسی كشور، عباس سید رشید از پاكستان، رضا ابوالفضلی نماینده مؤسسه علمی و فرهنگی دارالحكمه كانادا در ایران، ادگاردو رویین از آرژانتین، جواد بصیری، خانم بریحی، حاجی‌زاده، حجت‌الاسلام شیرازی، قلندری، حیدری، مرتضی مرتضوی، مجتبی اشرافی و محمدرضا مشكانی رئیس این همایش به سخنرانی و ارائه مقالات خود پرداختند.
مرجع : ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!