چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 13 Dec 2017
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ / ۲۳:۲۱ -
15 Mar 2017
کد مطلب: 40389
۱

پیام تسلیت وزیر بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی در پی درگذشت دکتر افشین یداللهی

پیام تسلیت وزیر بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی در پی درگذشت دکتر افشین یداللهی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت دکتر افشین یداللهی روانپزشک، شاعر و ترانه سرای به نام کشور را تسلیت گفت.

به گزارش میگنا متن این پیام به شرح زیر است:
انا لله و انا الیه راجعون
خبرها گاه مانند پتکی سنگین از بهت و غم بر جان آدمی فرود می آید و طوفانی پرتلاطم در روان انسان می نشاند که تا آرام شدنش، جان به لب می رسد. خبر درگذشت روانپزشک، شاعر و ترانه سرای به نام کشور، دکتر افشین یداللهی عزیز از این دست بود. هر چند زندگی پزشکان با حادثه و غم از دست دادن بیماران و هموطنان عجین است، فقدان آن دوست اندیشمند در باورم نمی گنجد؛ اما خیالم آسوده است که رحمت و غفران الهی و بهشت برین پاداش خوبی های بی دریغ اوست که همه خوبی ها را برای مردم آرزو می کرد.
خدایش بیامرزد و به دوستان و دوستداران و خصوصا خانواده ارجمندش صبر و اجر عنایت فرماید.

دکتر سیدحسن هاشمی
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
-

رئیس سازمان نظام پزشکی درگذشت افشین یداللهی را تسلیت گفت

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با صدور پیامی درگذشت دکتر افشین یداللهی پزشک هنرمند و ترانه سرای محبوب کشور را تسلیت گفت.

دکتر علیرضا زالی در پیام تسلیت خود نوشت:
بعضی مرگ‌ها غیر منتظره است
با اینکه مرگ غیر منتظره نیست
هنوز چند روز به پایان سال ۹۵ نمانده
این سال پر مسافر کبیسه است. (افشین یداللهی)

با دلی پر داغ، زخمی پر سوز و اندوهی جانگاه آخرین روزهای سال ۹۵ باخبر درگذشت همکار گرانمایه و ترانه‌سرای خوش قریحه راقم این سطور رمقی برای نوشتن ندارد.
جگر از سوز و دل از اندوه آکنده است که بعد از این مرد سخن سنج و صاحب ذوق، پزشک عالم و حاذق از میان ما، رخت بربسته است.

با نهایت و تأثر و تأسف رحلت نابهنگام دوست و همکار ارزشمند مرحوم دکتر افشین یداللهی را به جامعه پزشکی و هنری کشور و آحاد مردم شریف و قدرسناس ایران تسلیت عرض نموده برای آن فقید سعید رحمت و رضوان الهی و علو درجات و برای خاندان معزز صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.
-
قائم مقام معاونت فرهنگی وزارت بهداشت درگذشت افشین یداللهی را تسلیت گفت
قائم مقام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پیامی درگذشت افشین یداللهی را تسلیت گفت.
متن پیام حسام الدین علامه، قائم مقام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به شرح زیر است:
«سلام از شنیدن خبر درگذشت دوست و همکار عزیز جناب استاد آقای دکتر افشین یداللهی شوکه شدم. حدود دو هفته قبل توفیق بود که ناهار کاری میزبان زنده‌یاد یداللهی و استاد مرادی کرمانی بودم و آن مرحوم در مورد ارتقای کیفیت جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت و تعمیم آن به کل جامعه پزشکی بسیار خوشحال بودند و اذعان داشتند دانشجویان نخبه و مستعد و علاقه‌مند به شعر و ادب و ترانه‌سرایی در بین دانشجویان علوم پزشکی وجود دارند که این جشنواره فرصت مغتنمی برای دیده شدن آنهاست. استاد مرادی کرمانی از فرصت استفاده کردند و از دکتر یداللهی که علاوه بر اینکه ترانه‌سرای بزرگ معاصر بودند، پزشک متخصص اعصاب و روان هم بودند در مورد فیلمنامه خود که تطبیق اختلالات روان‌تنی و تمارض و ... به گروه‌های خاص از جامعه بود، مشورت گرفتند و دکتر یداللهی هم بعد از توضیحات مفصل بزرگوارانه خواستند بنده هم از دیدگاه طب سنتی به بحث کمک کنم.
دکتر یداللهی دبیر بخش ادبی هفتمین و هشتمین (در حال داوری) جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت بوده‌اند و امروز همه دوستان فرهنگی وزارت بهداشت در شوک فقدان این پزشک ادیب و ترانه‌سرای برجسته کشور فرو رفته‌اند.
ایشان به سفارش معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، اخیرا پنج ترانه فاخر سروده‌اند که انشاءالله با کمک جناب آقای فرزین با تدوین موسیقی شایسته تبدیل به آخرین اثر ماندگار استاد یداللهی خواهد شد.
خداوند متعال روح این پزشک فرزانه و انسان متواضع و ادیب برجسته را با اولیاء و مقربانش محشور فرماید و به بازماندگان بویژه همسر محترم صبر عنایت فرماید».
-
میگنا فقدان این استاد و هنرمند فقید را به خانواده داغدار و جامعه پزشکی و هنری تسلیت می‌گوید.
مرجع : وبدا-ایسنا-مهر
نام شما

آدرس ايميل شما

۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.