چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 13 Dec 2017
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۱:۲۰ -
17 Mar 2017
کد مطلب: 40403
۱
وداع با روانپزشک و ترانه‌سرای معروف در آخرین جمعه سال 95

حضور وزیر بهداشت در مراسم تشییع دکتر افشین یداللهی+عکس

حضور وزیر بهداشت در مراسم تشییع دکتر افشین یداللهی+عکس
میگنا: در آخرین جمعه سال 1395؛ اهالی جامعه پزشکی و اهل هنر، قلم، شعر و موسیقی همه در غم وداع با شاعر و ترانه‌سرای معروف کشورمان، خود را به تالار وحدت رساندند تا برای آخرین بار با افشین یداللهی خداحافظی و او را به سوی خانه ابدی‌اش بدرقه کنند.


سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت
، دکتر زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی و علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد از جمله مسئولانی بودند که خود را به این مراسم رساندند.
 
-
-

دقایقی پس از آغاز مراسم پیکر افشین یداللهی به حیاط تالار وحدت وارد شد،ترانه سرایان و اعضای «خانه ترانه»،تابوت او را به تالار وحدت آوردند. به گفته مجری مراسم ،افشین یداللهی وصیت کرده است،پرچم ایران دور تابوت او باشد.
پس از بیش از یک ساعت از برگزاری مراسم،حجت‌الاسلام دعایی بر پیکر افشین یداللهی نماز خواند و این ترانه‌سرا به قطعه هنرمندان بدرقه شد.
-

افشین یداللهی طبیب مهرورزی بود 
افشین یداللهی پزشک نمونه کشور بود
علی‌رضا زالی، رئیس کل سازمان نظام‌پزشکی کشور، نیز روز تشییع افشین یداللهی را محزون‌ترین آخرین جمعه سال دانست و گفت: افشین بالاخره «اسیرِ منِ بیگانه» نشد و امروز شاهد عروج او هستیم، او همیشه می‌گفت جاده‌ها به بن‌بست می‌رسند، تلخ است که بگوییم او هم در جاده به بن‌بست رسید. در واقع تلخ‌ترین زمان این است که اصل حادثه از دست رفت.

او ادامه داد: امسال دیگر برای سوگواری رمقی برای هیچ کدام‌مان باقی نمانده است. حوادث تلخ جمعی و فوت‌های ناباورانه برای همه ما سخت‌اند و چقدر سخت است که رویداد آخر با از دست دادن افشین یداللهی تکمیل شد.

وی یداللهی را یک شخصیت فرهنگی، علمی و پزشکی دانست و افزود: چهره افشین در عصر حاضر آنقدر خصایص و وجوهات مختلف داشت که از هر زاویه که به آن نگاه کنیم به جز خوبی نمی‌توانیم ببینیم. او یک طبیب مهرورز، خوشنام و مردم‌دوست بود. او معتقد بود مطبش مهم‌ترین جایگاه زندگی او و هویت او است.
 
زالی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه روان‌پزشکان اصولا در معرض مواجهات و تاملات بخشی از دردمندان جامعه هستند، با این وجود باید سنگ صبوری برای بیماران‌شان باشند، گفت: او تا لحظه آخر به زیبایی این قدم را برداشت. افشین یک طبیب حاذق بود و اصولا با یک تحلیل روانکاوانه و علاج جویانه به درمان بیمارانش می‌پرداخت.


رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه امروز جامعه پزشکی در کنار جامعه فرهنگی و هنری کشور سوگوار از دست دادن افشین یداللهی است، گفت: ترانه‌های وی اوجِ نظم، طراوت و شادابی بود. او می‌گفت ترانه‌هایم باید محبت، عشق و امید را ترویج دهد، اما باید در کنارش از پوچی و پراکندگی یاس نیز جلوگیری کنم.

او ترانه‌های یدالهی را برجسته از پارادایم نوین در ترانه‌های امروز دانست و افزود: توجه او نسبت به به روز رسانی علم روانپزشکی باعث شده بود تا در ترانه‌هایش نیز این خصوصیت را ببینیم. زالی شخصیت افشین یداللهی را یک شخصیتی پنج‌وجهی و بسیار ستودنی دانست و گفت: رزومه وی مملو از اتفاقات خوب و کاراکتری متبلور از خصایص انسانی است. او گفت: شهریور سال 92 افشین یداللهی به عنوان پزشک نمونه برتر انتخاب شد و جایزه و تقدیرنامه‌ی خود را از دستان مرحوم هاشمی رفسنجانی دریافت کرد.

 

 
یداللهی تکیه‌گاه ترانه موسیقی پاپ بود
 
علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد هم در سخنانی گفت: افشین یداللهی شاعر خوش ذوق و تاثیرگذار حوزه ترانه بود. او تکیه‌گاه ترانه موسیقی پاپ بود؛ ما که به غیر از خوبی از او چیزی ندیدیم.
 
علیرضا قربانی هم با حضور در این مراسم بیان کرد: من هم مثل همه شما چند روزی است، حال و روز خوبی ندارم. «افشین» جزو کسانی است که رفتنش باور نکردنی بود. ما خاطره‌های زیادی از او داریم. او قرار بود فردا در همین تالار وحدت، مهمان کنسرت من باشد.
وی تصریح کرد: فکر نمی‌کنم کسی از او گلایه‌ای داشته باشد؛ بسیار خاص بود و اکنون در میان ماست.
 در پایان مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین دعایی بر پیکر افشین یداللهی نماز خواند و این ترانه‌سرا به سمت قطعه هنرمندان بدرقه شد.
 

 
 افشین یدالهی دردهای جامعه را باور می‌کرد
همچنین محمدرضا فروتن که تعدادی از اشعار افشین یداللهی را خوانده است، در سخنانی کوتاه گفت: من فقط یک رفیق را از دست ندادم یک لشکر رفیق را از دست دادم. می‌خواهم بگویم بخش زیادی از زندگی‌ام را مدیون دکتر افشین هستم.این بازیگر سینما ادامه داد: او همیشه همراهم بود و کمکم می‌کرد. حتی ادامه تحصیلم را مدیون او هستم. او دردهای اجتماعی را همیشه باور می‌کرد و برای درمانش با مردم همراهی و همدردی داشت. او یکی از معجزات زندگی من بود.

-
*دلمان برایت تنگ می‌شود
علیرضا قربانی نیز در سخنانی با بیان اینکه رفتن افشین یداللهی باورکردنی نیست، گفت: همه خاطرات خوبی از او داریم. فکر نمی‌کنم کسی را پیدا کنم که از افشین گله‌ای داشته باشد. قرار بود فردا شب او در کنسرت من در تالار وحدت حضور داشته باشد. مطمئن هستم که او امروز ناظر ماست. دلمان برایت تنگ می‌شود. قربانی در ادامه به احترام افشین یداللهی خواند.


-
آرش یداللهی، برادر وی نیز در سخنانی کوتاه و با تشکر از همه کسانی که برای مراسم تشییع برادرش به تالار وحدت آمدند، گفت: می‌دانم که برادرم در فرهنگ ایران زنده است و یادگارهای فرهنگی و هنری‌اش همیشه پایدار خواهد بود.

-

-
در پایان مراسم قطعه‌ای از یکی از شعرهای افشین یداللهی که باصدای خود او خوانده شده بود، پخش و همزمان پیکر او روی دستان اعضای خانه ترانه به سمت بهشت زهرا و قطعه هنرمندان تشییع شد.


در مراسم تشییع افشین یداللهی افرادی چون محمدسریر -رئیس هیئت مدیرهٔ خانهٔ موسیقی ایران-، علی‌رضا رئیس دانایی، رئیس انتشارت نگاه و ناشر کتاب‌های افشین یداللهی، احسان خواجه‌امیری، فردین خلعتبری، حسن فتحی، امیریل ارجمند، الهام پاوه‌نژاد، پرستو صالحی، امیر تاجیک، یغما گلرویی، شجاع‌پور، سریر، اعضای شورای موسیقی، هیات‌مدیره این شورا، خانه موسیقی، ناشر کتاب‌های وی حضور داشتند.-
-

-
گفتنی است؛ افشین یداللهی دو روز قبل در اثر سانحه دلخراش رانندگی دار فانی را وداع گفت.
وی برای تیتراژ بسیاری از سریال‌های تلویزیونی ترانه‌هایی سروده و از جمله آثارش در این زمینه ترانه‌های سریال‌های شب آفتابی، غریبانه، شب دهم، میوه ممنوعه، مدار صفردرجه و معمای شاه است.


-
 
کتاب‌های «روزشمار یک عشق»، «امشب کنار غزل‌های من بخواب»، «جنون منطقی»، «حرف‌هایی که باید می‌گفتم و... تو باید می‌شنیدی» از این ترانه‌سرا به جا مانده است.


-
-
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران -ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما

۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم