شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 16 Dec 2017
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ / ۱۴:۰۶ -
27 Mar 2017
کد مطلب: 40478
۲
۱

جراحی های مکرر و زیبایی که هیچ گاه به دست نمی آید

جراحی های مکرر و زیبایی که هیچ گاه به دست نمی آید
دکترعلیرضا فیروز درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه زیبایی بخشی از فطرت و سرشت انسان است، گفت:جراحی های زیبایی و جوان سازی اگر نادرست انجام شود مشکلات وعوارض مادام العمری برای بیمار به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد:مهم است که بدانیم درکدام بیماراز این روش ها می توان استفاده کرد؛ برخی از افراد کاندیدای مناسبی برای این نوع جراحی ها نیستند و بر اساس نوع پوست، شرایط زندگی و سابقه بیماری واحیانا داروهایی که استفاده می کنند نباید این اعمال بر روی آنها انجام شود.

رییس مرکز جذام و بیماری های پوستی ادامه داد:روش های مختلفی برای زیبا و جوان سازی پوست وجود دارد. روش های موضعی مانند انواع کرم های آرایشی- بهداشتی تا روش های جراحی و روش هایی که در حد وسط قرار دارد و ما به آنها روش های نیمه تهاجمی می گوییم مانند انواع لیزرها و دستگاه های نوری دیگر و تزریق مواد مختلفی که برای جوان سازی انجام می شود.

وی اضافه کرد: درجه اول انتخاب بیمار و سپس انتخاب تکنیک مهم است؛هرتکنیکی برای هرفرد و هر پوستی مناسب نیست و اگر تکنیک و محصول مناسبی استفاده نشود می تواند علاوه بر تاثیر نامناسب برای فرد عارضه نیز به همراه داشته باشد.
این متخصص پوست و مو گفت : جراحان ترمیمی و پزشکان پوست وزیبایی به دلیل شناخت بافت و آناتومی و سلول ، مناسب ترین پروسه را برای فرد انتخاب می کنند تا نتیجه مطلوب حاصل شود واز آن مهمتر اگر احیانا مشکل و عارضه ای ایجاد شد می توانند آن را کنترل کنند و مانع از یک آسیب مادام العمر برای فرد شوند.
وی اظهار کرد: متاسفانه در طی سالهای اخیر به دلیل دخالت افراد غیر متخصص همچون آرایشگرها، پزشکان بی تجربه و بی تخصص در این زمینه شاهد افزایش روز به روز عارضه این روش های زیباسازی هستیم به نحوی که
برای بررسی این عوارض در جلسات متعددی در پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی به عنوان کارشناس دعوت می شویم و بسیار متاثر کننده است که افرادی را می بینیم که مشکل خاصی نداشته اند و برای زیبا تر شدن اعمالی انجام داده اند که اکنون عارضه آن تا آخر عمر همراه بیمار است.
وی افزود: برای مثال ژل های اوکراینی 'پاژ' هنوز بعد از گذشت دهها سال بیماران درگیر عوارض آن هستند؛ این ژل ها جذب نمی شوند، حرکت کرده و گاهی عفونت می کنند وعوارضی همچون بدشکلی های دلخراشی برای بیماران ایجاد کرده است که واقعا کاری از دست کسی برای درمان این عوارض بر نمی آید.
همچنین کسی که لیزر را انجام می دهد اگر نداند از چه پارامترهایی استفاده کند و انرژی را چگونه تنظیم کند و از چه لیزری برای چه پوستی استفاده کند، ممکن است منجر به سوختگی می شود :سوختگی های درجه 1، 2 وحتی درجه 3 که آثارش مادام العمر برای بیمار باقی می ماند.

دکترفیروز با اشاره به تبلیغات گسترده شامپوهای ریزش مو دررسانه ها گفت : ریزش مو یک پدیده فیزیولوژیک است و همه افراد در طی دوره های مختلف تعدادی از موهای سرشان می ریزد و دوباره هم رشد خواهد کرد. ریزش مو در سنین مختلف و حتی فصل به فصل متفاوت است و زمانی که ریزش از حد طبیعی افزایش پیدا کند باید دنبال علت گشت و آن را درمان کرد
وی افزود: بعضی ازعلل ریزش مو عبارتند از :اختلالات ساقه مو، التهابات پوست سر، آسیبهای پیاز مو و اختلالات داخلی همچون کم کاری تیرویید و کمبود آهن یا روی یا ویتامین دی. بدون شک با توجه به طیف متنوعی از علت ها ی ریزش مو هیچ موقع یک دارو و یا یک شامپو برای ریزش مو موثر نیست .

فیروز ادامه داد: در نتیجه پزشک فقط با مشاهده و معاینه بیمار، گرفتن شرح حال بیمار و در صورت لزوم آزمایشهای تکمیلی از پوست سر، پیازمو و خون می تواند علت ریزش مو را شناسایی کرده و بر اساس آن درمان مناسبی برای بیمار تجویز کند
وی گفت:استفاده از شامپو برای درمان ریزش موهای ناشی از مشکلات داخلی، التهاب ها و آسیب پیاز مو به هیچ عنوان موثر نیست چرا که به دلیل تماس کوتاه مدت شامپو با پوست سر و مولکولهای درشتی که در ساختار شامپو هستند، این مواد از پوست سر جذب نمی شوند تا به پیاز مو رسیده و اثری داشته باشند. بنا براین فقط موارد بسیار کمی از انواع ریزش مو با استفاده از شامپوی مناسب می توانند کنترل شوند.

نام شما

آدرس ايميل شما

سروش
Iran, Islamic Republic of
دختران زشت بازنگ پوست تیره وچاق به دنبال چنین کارهایی برای فرارازترشیدگی هستنددرصورتی که اگرذاتی زیباباشندبه چنین کارهایی نیازنیست
چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!