شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - 24 Aug 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۶ / ۱۶:۴۴
کد مطلب: 40502
۱

پیام دبیر کل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی آگاه سازی اتیسم - 2017

پیام دبیر کل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی آگاه سازی اتیسم - 2017
به گزارش میگنا آنتونیو گوترز در این پیام نوشت:
در روز آگاهی جهانی اتیسم بیایید نقشی در جهت تغییر برخوردها نسبت به افراد دارای اتیسم و به رسمیت شناختن حقوق آنها نسبت به مطالبه‌حقشان و تصمیم گیری آنها درباره‌ زندگی‌شان مطابق با خواسته هایشان بازی کنیم .
بیایید به تجدید و حک کردن عهدمان درباره‌ رها نکردن هیچکس و اطمینان از اینکه همه‌ مردم می‌توانند بعنوان اعضای فعال به کامیابی و صلح جهانی کمک کنند بپردازیم .

طبق حقوقی که مجمع سازمان ملل متحد برای معلولین مدنظر قرار داده است، (برخورداری از "ظرفیت قانونی بر اساس برابری با دیگران در تمام جنبه های زندگی") افراد دارای اتیسم نیز از این نوع برابری حقوقی با سایر افراد در جامعه بهره‌مند می‌باشند .
در راستای احقاق این حقوق و کسب آزادی در انتخاب هایشان، بیایید از دسترسی افراد دارای اتیسم به ملزومات اقامتی و حمایتی اطمینان حاصل کنیم. با دسترسی آنها به حمایتی که نیاز دارند و انتخاب آن، برای رویارویی با نقطه‌ عطف کلیدی زندگی خود، مانند تصمیم گیری بابت مکان زندگی، فردی که میخواهند با او ازدواج و یک زندگی را بسازند، شغل دلخواه یا مدیریت کردن بخش مالی زندگی، توانمند خواهند شد .
زمانی افراد دارای اتیسم برای ایجاد تاثیری مثبت و قوی‌تر برای آینده‌ی مشترکمان توانمند خواهند شد که از چنین امکانات برابری جهت رقم زدن سرنوشت و استقلال شخصی بهره مند شوند .
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

معجزه ارتباط پدربزرگ و مادربزرگ ها با نوه ها
همسرتان را چقدر می‌شناسید؟
راهکاری برای کاهش پرخاشگری و افزایش سلامت روانی سربازان
چه بخوریم که قلب‌مان سالم بماند؟
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو