جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 24 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ / ۰۸:۱۲ -
8 Apr 2017
کد مطلب: 40554
۱
بازرس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور مطرح کرد

نقش بارز مشاوره پيش از ازدواج در پیشگیری از طلاق

نقش بارز مشاوره پيش از ازدواج در پیشگیری از طلاق

به گزارش میگنا دكتر علیرضا آقایوسفی در گفت‌وگو با فارس در قم با اشاره به فعالیت‌های مراکز مشاوره ازدواج در کشور اظهار کرد: مراکز مشاوره یک سری مراکز تخصصی هستند که در آنجا افراد متخصص به مردم کمک می‌کنند تا اگر آن‌ها قرار است که ازدواج کنند، مطمئن شوند که انتخابی که کردند، انتخاب درستی است و شرایط یک ازدواج درست را دارند.

وی ادامه داد: مشاوران در مشاوره پیش از ازدواج بررسی می‌کنند که دو طرف تطابق کافی یا کفویت را با یکدیگر داشته باشند و احتمال طلاق و مشاجرات شدید در آن‌ها به اندازه نگران کننده بالا نباشد.

بازرس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور افزود: مشاوره قبل از ازدواج نقش بسیار پررنگی در پیشگیری از افزایش آمار طلاق دارد، رسانه‌ها، سازمان‌ها و مدیران می‌توانند با ترغیب مردم به مشاوره قبل از ازدواج و شرکت در کلاس‌های آمادگی برای ازدواج کمک کنند که آمار طلاق در جامعه کاهش پیدا کند.

آقایوسفی با اشاره به نقش مراکز مشاوره در کاهش آمار طلاق در کشور اظهار کرد: افرادی که برای مشاوره پیش از ازدواج به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند، معمولا از ازدواج‌هایی که پرخطر هستند و به طلاق منجر می‌شود، پیشگیری می‌کنند و با مشاوره پیش از ازدواج به صورت پنهان آمار طلاق کاهش پیدا می‌کند.

در مورد افرادی هم که برای طلاق توافقی به دادگاه مراجعه کردند و دادگاه آن‌ها را به مراکز مشاوره ارجاع داده، نتایج مطالعات نشان داده است که حدود 30 درصد از آن‌ها با مشاوره از تقاضای طلاق خودشان منصرف شدند و در ادامه برای دریافت خدمات طولانی تر مشاوره ای باز هم به مراکز مشاوره مراجعه کردند.

آقايوسفي در پایان خاطرنشان کرد: در واقع می‌توان گفت که براساس مطالعات انجام شده با مراجعه زوجین در آستانه طلاق به مراکز مشاوره از آمار طلاق کاسته شده است و این مراکز در کاهش آمار طلاق موثر هستند.

 

نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!