چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 17 Jan 2018
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ / ۰۸:۲۷
کد مطلب: 40555
۱
توسط نشر سدید

کتاب روانشناسی در ترازوی نقد منتشر شد

کتاب روانشناسی در ترازوی نقد منتشر شد
به گزارش میگنا، کتاب «روان‌شناسی در ترازوی نقد» اثر شهریار زرشناس از مجموعه کتاب‌های تاملاتی در نقد علوم انسانی از سوی نشر سدید منتشر شد. روان‌شناسی از جمله رشته‌های مورد توجه در علوم انسانی است و علاقه‌مندان زیادی دارد، اما متأسفانه تا به حال اندیشمندانی که دغدغه اسلامی‌سازی علوم را دارند، اغلب به انطباق مفاهیم مذهب با مفاهیم روان‌شناسی غرب پرداخته‌اند و کمتر به شناخت و نقد جریان حاکم بر روان‌شناسی مدرن پرداخته شده است. چرا که، بسیاری از مسائل علوم انسانی از جمله مسائل مطروحۀ روان‌شناسی، پرسش‌ها و نیازهای اساسی یک جامعه است که هر اندیشمندی، متناسب با جهان‌بینی و شرایط و اقتضائات تاریخی و اجتماعی خود بدان پاسخ می‌دهد.
بنابراین، با توجه به اهمیت تحول در علوم انسانی، باید گفت که علوم انسانی غرب به دلیل این که ناظر به جامعه و انسان غربی است و برگرفته از جهان‌بینی مادی خود است، در نسبت با جامعه ایرانی اسلامی بیگانه است و دستورها و روش‌های آن در این جامعه کاربرد ندارد، چرا که مبنایی علوم انسانی مدرن مبتنی بر جهان‌بینی و تفسیری مادی و غیرتوحیدی از عالم آفرینش، انسان، جامعه و تاریخ است.

کتاب «روان‌شناسی در ترازوی نقد» به تبیین و نقد جریان روان‌شناسی غربی و مدرن می‌پردازد. کتاب «روان‌شناسی در ترازوی نقد» تالیف شهریار زرشناس از سوی نشر سدید در 216 صفحه با قیمت 15 هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.
علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند آن را از طریق فروشگاه اینترنتی نشر سدید خریداری کنند.
دانلود ها
گزیده کتاب روان شناسی در ترازوی نقد
نام شما

آدرس ايميل شما

چالش نوجوانی یا مرگ تدریجی
دختران جوان به هیچ وجه سراغ بازیگری نروند
چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.