سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 12 Dec 2017
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ / ۲۳:۳۴ -
9 Apr 2017
کد مطلب: 40574
۱

چطور او را فراموش کنم؟

چطور او را فراموش کنم؟
بیشتر افراد به جای زندگی در حال و لذت بردن از داشته‌ها در زندگی به گذشته و خاطرات تلخ آن فکر می‌کنند. یکی از مشکلات روح و روانی که امروزه گریبانگیر مردم شده افسردگی است.
 
بسیاری افراد به دلیل شکست عشقی، برهم خوردن نامزدی، طلاق و حتی اختلاف با همسر افسرده و غمگین می‌شوند و حس می‌کنند زندگی برای آن‌ها به آخر رسیده و هیچ امیدی به آینده ندارند، در اینجا ما به شما چند راهکار برای از بین بردن افسردگی ناشی از روابط عاطفی معرفی می‌کنیم که با این روش‌ها امید و نشاط به زندگی شما بازگشته و به اتفاق هایی که برای شما می‌افتد به عنوان روزنه امید در زندگی نگاه می‌کنید.
 
یک تغییر کوچک حال و هوای شما را عوض می‌کند
زمانی که افسردگی ناشی از اختلاف با همسر، طلاق یا شکست عشقی سراغتان می‌آید به جای به یادآوردن خاطرات تلخ سعی کنید روال عادی زندگیتان را تغییر دهید.
 
تغییرات کوچک مانند خوردن غذای جدید یا رفتن به رستوران یا پارک که نشاط را به شما منتقل کند، برای شکست دادن افسردگی بسیار موثر است.
 
سفر کنید تا بانشاط بمانید
رفتن به یک سفر بهترین کاری است که در مواقع افسردگی این چنینی به شما کمک می‌کند. سعی کنید یک مکان زیبا و آرام‌بخش را انتخاب کنید. رفتن به طبیعت برای از بین بردن افسردگی و ایجاد سرزندگی نقش بسزایی دارد.
 
خانواده همه چیز است
بسیاری از افراد به دلایلی مجبور می‌شوند در زندگی مشترک وقت کمتری به کار یا تفریحات خود اختصاص دهند یا حتی آن‌ها را برای مدتی یا همیشه کنار بگذارند. در چنین شرایطی این افراد فکر می‌کنند انتخاب درستی نداشته و با ازدواج تمام لذت‌های زندگی از آن‌ها گرفته شده است، اما باید بدانید که خانواده در زندگی همه چیز است.
 
اعضای همیشه پشتیبان فرد بوده و بدون قید و شرط او را دوست دارند، بسیاری افراد به قدری درگیر کار می‌شوند که زندگی خانوادگی را فراموش کرده و حتی از ازدواج غافل می‌شوند.
 
دوستان وفادار؛ قرص آرام بخش و انرژی‌زا در زندگی
دوستان واقعی همیشه سنگ صبور برای ما بوده و هر زمان که با مشکل جدی روبرو شویم، به ما کمک می‌کنند و با آنان گذراندن دوران سخت و ناراحت کننده برایمان آسان‌تر می‌شود.
 
هیجان و سرگرمی راهی برای شکست افسردگی
دورهم‌نشینی و صحبت کردن درباره اتفاقات شیرین در جمع‌های خانوادگی و دوستان یک سرگرمی نشاط آور برای کاهش افسردگی محسوب می‌شود.
 
می‌توانید به سراغ بازی‌های شاد و هیجان انگیز بروید. بازی کردن با کودکان نیز باعث از بین رفتن غم و احساسات منفی می‌شود.
 
منبع: Healthandwellness365
باشگاه خبرنگاران
 
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.