سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 12 Dec 2017
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ / ۱۳:۱۷ -
14 Apr 2017
کد مطلب: 40608
۱
رییس مرکز تحقیقات علوم قرآن درگذشت

دانشمند طب سنتی ایران فوت کرد+عکس

دانشمند طب سنتی ایران فوت کرد+عکس
میگنا: به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدمهدی اصفهانی، رئیس مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب دانشگاه علوم پزشکی تهران، روز چهار شنبه 23 فروردین ماه به علت بیماری دستگاه گوارش در سن 72 سالگی در تهران دارفانی را وداع گفت.

به گزارش تسنیم، محمود خدادوست ــ مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی ــ اسلامی، در پیامی به‌مناسبت درگذشت چهره ماندگار طب سنتی ایران، با بیان اینکه استاد، دکتر محمدمهدی اصفهانی، دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی و نسخه‌شناسی بود که زحمات بی‌توقع وی در احیای صحیح و منطقی طب سنتی ایران بر کسی پوشیده نیست، فقدان بی‌جبران وی را به جامعه پزشکی، خانواده طب سنتی و تمامی شاگردان ایشان تسلیت گفت؛ متن پیام به‌شرح زیر است:
مَوتُ العالِمِ مُصیبَةٌ لاتُجبَرُ و ثُلمَةٌ لاتُسَدُّ؛ و هُوَ نَجمٌ طـمِسَ... مرگ عالم مصیبتى جبران‌ناپذیر و رخنه‌اى بسته‌ناشدنى است؛ و او ستاره‌اى است که غروب مى‌کند. حضرت رسول اکرم(ص) با دریغ و تأسف در سوگ عالمی بی‌بدیل می‌نشینیم که فقدانش بی‌جبران است و باورش بسی دشوار.
شمع وجودش چراغ راهمان بود و ادب حضورش معلم اخلاقمان. استاد بی‌ادعای علم و عمل، که تمامی عمر جز خدمت به خلق آرزویی نداشت، پس از سالیان متمادی تلاش و مجاهدت در مسیر احیای میراث گهربار علمای کهن این مرز و بوم، دار فانی را به‌امید رضایت پروردگار وداع گفت و جامعه علمی کشور را در سوگ نشاند.
استاد، دکتر محمدمهدی اصفهانی، دانشمندی آگاه در علوم تغذیه، سلامت روان، طب روحانی، تاریخ پزشکی و نسخه‌شناسی بود که زحمات بی‌توقع ایشان در احیای صحیح و منطقی طب سنتی ایران بر کسی پوشیده نیست.
اینجانب بر خود فرض می‌دانم، درگذشت استاد را به جامعه پزشکی، خانواده طب سنتی و تمامی شاگردان ایشان تسلیت عرض نمایم. استاد تواضع و ایمان؛ در بهار طبیعت، روح بی‌قرارت به دیدار معشوق شتافت تا همچون غنچه، پیراهن تن بشکافی و قدم در راه بی‌پایان این آغاز گذاری.
سفرت سلامت و راهت پر رهرو باد.
-
از سوابق علمی و اجرایی آن مرحوم می‌توان به ریاست گروه برنامه‌ریزی علوم پزشکی تهران و عضویت در کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد. از آن مرحوم بیش از 45 کتاب به زبان فارسی و 30 مقاله علمی به یادگار مانده است.
میگنا این ضایعه را به جامعه علمی کشور و تمام بازماندگان آن مرحوم تسلیت می‌گوید.
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...