پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 23 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ / ۱۰:۵۱ -
5 May 2017
کد مطلب: 40759
۰
رئیس فرهنگستان علوم در دومین همایش ملی آموزش عالی اظهار کرد؛

انتقاد از نحوه گزینش در پذیرش دانشجویان دکتری/ آموزش و پرورش باید اصلاح شود

انتقاد از نحوه گزینش در پذیرش دانشجویان دکتری/ آموزش و پرورش باید اصلاح شود
میگنا: رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم کشور در دومین همایش ملی آموزش عالی که صبح دیروز در تالارعلامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، عنوان کرد: در دانشگاه مشکلات بسیاری داریم که اگر حل نشود کار کشور به مشکل برمی خورد همچنین باید در آموزش و پرورش نیز اصلاحاتی انجام شود چرا که علم پژوهش و آینده کشور به این مسائل وابسته است.
 
وی ادامه داد: کار‌ها باید به اندازه و در جای خود انجام شود که این مسئله به معنی اعتدال در انجام امور است.
 
رئیس فرهنگستان علوم کشور تصریح کرد: دانشگاه به منزله مدرسه و پژوهشگاه است و از حدود ۴۰ سال پیش پژوهشگاه را در دانشگاه‌ها شروع کردیم، اما با آموزش تناسب نداشت دانشگاه ارگانیسمی است که اعضا باید متناسب با هم رشد کنند و هرکدام وظایف خود را انجام دهند.
 
وی افزود: هم علم عظمت دارد و با تکنولوژی آمیخته است ناگزیر باید آن را مورد توجه قرار دهیم و همواره برای پیشرفت آن تلاش کنیم چرا که اگر این علم پیشرفت نداشته باشد در جامعه موفقیتی حاصل نمی‌شود.
 
داوری اردکانی با اشاره به این که تعلیم و تربیت باید برای همه جامعه برقرار باشد، گفت: گاهی اندازه را در آموزش لحاظ نمی‌کنیم و این مسئله باعث صدمه زدن به روند تعلیم و تربیت می‌شود.
 
وی افزود: ساختارمدرسه باید تغییر یابد هرچند در این مسئله کوشش‌های بسیاری انجام شده، اما باید این روند تداوم داشته باشد و به اصلاح مسائل فکر کنیم.
 
رئیس فرهنگستان علوم تصریح کرد: دانش آموزان پس از مدت زمان زیادی که به روند آموزش نه چندان مناسب در مدارس پرداختند باید فعالیت هایشان را در کنکور محک بزنند که این مسئله تناسبی با اهداف آموزشی ندارد و به همین دلیل مدرسه و دانشگاه ملال آور می‌شود. 
 
وی عنوان کرد: نحوه پذیرش حتی در تحصلیات تکمیلی و دکتری از روند مناسبی برخوردار نیست و باید در این روند تغییراتی انجام شود.
 
وی داوری اردکانی بیان کرد: ملاک مکانیکی بدی در دانشگاه‌ها حاکم است و اساتید دانشگاه نمی‌توانند نسبت به یکدیگر ارزشیابی داشته باشند و برای ارتقای علمی نگارش مقاله‌ای و چاپ آن در یک مقاله علمی به منظره سند محسوب می‌شود.
 
داوری اردکانی یادآور شد: دانشگاه را باید از حالت اردوگاه مانند خارج کرده و شادابی را در این مکان آموزشی حاکم کنیم که به دنبال این مساله مدارس نیز باید از محیطی شاد برای دانش آموزان برخوردار باشد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!