پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - 4 Jun 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ / ۱۵:۴۹
کد مطلب: 40795
۰
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد

استقرار روانشناسان بالینی در مراکز بهداشتی و سلامت

استقرار روانشناسان بالینی در مراکز بهداشتی و سلامت
به گزارش میگنا محمد رضا صائینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: استان زنجان جزو استان‌های پیشرو در ارائه بسیاری از خدمات به مردم است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان جزو 6 دانشگاه برتر از بین 59 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی فعال در کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: این دانشگاه وضعیت بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در زمینه پیشگیری از بیماری دیابت برخی از شهرستان‌های استان زنجان وضعیت مطلوبی دارند، اضافه کرد: اقدامات لازم در شهرستان سلطانیه به منظور پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر همچون آزمایش چربی و قند خون انجام شده است.

صائینی با اشاره به اینکه ارائه خدمات رایگان در مراکز بهداشت و پایگاه‌های سلامت استان زنجان از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی به شمار می‌رود، یادآور شد: همه مراکز سلامت در استان زنجان دارای مشاور تغذیه هستند و رژیم صحیح علمی را به مراجعه‌کنندگان تجویز می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه سلامت روان هم یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در مراکز مختلف استان مستقر است، اظهار کرد: این روانشناسان در مراکز بهداشتی، خدمات و مشاوره‌های گوناگون مورد نیاز را به مراجعه‌کنندگان به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه‌ای ارائه می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه در زمینه ارائه خدمات رایگان دانشگاه علوم پزشکی در مراکز مختلف بهداشتی استان زنجان اطلاع رسانی زیادی صورت گرفته است، افزود: با این وجود مردم آگاهی چندانی در زمینه این خدمات ندارند.

صائینی با تاکید بر اینکه مردم باید قدر این خدمات را بدانند چون به صورت رایگان و کاملا علمی ارائه می‌شود، ادامه داد: ارائه مشاوره‌ها در زمینه نتایج آزمایشات، وزن و قد افراد از دیگر خدمات رایگان در مراکز بهداشتی و مراکز سلامت استان زنجان است.

وی با بیان اینکه در مراکز ما دستگاه‌های توزین وزن دارای وزنه شاهد است و خطای دستگاه توزین وزن کنترل می‌شود، اضافه کرد: اگر هدف، برداشتن گام در زمینه سلامت و جلوگیری از بیماری مردم است، باید کاری کرد که در مرحله نخست افراد دچار بیماری نشوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: در مطلوب بودن شاخص قند خون بین 59 دانشگاه و دانشکده، دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان رتبه چهارم را در سطح کشور دارد که افزایش رتبه در این شاخص مطلوب از جمله برنامه‌ها به شمار می‌رود.

صائینی با بیان اینکه 19 کارشناس تغذیه در مراکز بهداشتی شهر زنجان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: این توفیق بسیار بزرگی در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در همه مراکز بهداشتی استان زنجان بخش نمونه‌گیری ویژه آزمایشات راه‌اندازی شده است، خاطر نشان کرد: هدف ما افزایش عمر مردم استان زنجان است.

گفتني است كه در تعدادي از استانهاي ديگر نيز روانشناسان باليني در مراكز بهداشتي جذب شده اند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

این پرستار می‌خواهد گمنام بماند
والدینی که کودکشان را از راه به دَر می‌کنند
سه راه عالی برای افزایش عزت نفس
چند توصیه‌ بهداشتی، هزینه و مدارک سنجش سلامت نوآموزان
قتل‌هایی که ریشه در تعصب دارند نه مذهب
بی وفایی و خیانت
چگونه قافله عمر نوجوان به دود آغشته می‌شود؟
تأثير ارتباط كلامى بر زندگی مشترک
چرا فرسودگی شغلی میان بهترین کارمندان رایج است؟
جایگاه بازی درمانی در مشکلات روان‌شناختی کودکان
چطور برای درس خوندن برنامه‌ریزی کنیم؟
از واکاوی علت گرایش به خالکوبی تا «عقده آدونیس»
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.