سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 12 Dec 2017
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ / ۱۸:۳۶ -
8 May 2017
کد مطلب: 40797
۲
۱

گلایه وزیر بهداشت از جدایی رشته روانشناسی بالینی از وزارت بهداشت

گلایه وزیر بهداشت از جدایی رشته روانشناسی بالینی از وزارت بهداشت
به گزارش میگنا دکتر سید حسن هاشمی روز دوشنبه در حاشیه همایش پرستاری جامعه نگر در پژوهشگاه نیرو در جمع خبرنگاران افزود: من بارها این موضوع را به مسئولان گفته ام اما به دلیل رودربایستی هایی که وجود دارد، رشته های مختلفی که با سلامت مردم مرتبط است به وزارت بهداشت منتقل نشده است و من شخصا از شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم به خاطر این مسئله گله مندم.

وی گفت: رشته هایی مثل روانشناسی بالینی و دامپزشکی به سلامت مردم مربوط می شوند و نمونه های بین المللی آن هم وجود دارد که خدمات این رشته ها با سایر رشته های علوم پزشکی دورافتاده از هم نیستند به عنوان مثال نقش دامپزشکان در سلامت مردم خیلی مهم است، چون اگر غذای مردم سالم نباشد حتما بخش بهداشت و درمان کشور از آن متاثر می شوند.

هاشمی افزود: من مطمئن هستم، روزی افرادی دلسوز و قاطع پیدا می شوند که این گره را بازکنند و این رشته ها به وزارت بهداشت برمی گردند.
وی تاکید کرد: نمی شود با غوغاسالاری و مصلحت اندیشی که متاسفانه از 20 سال پیش در کشور شاهد آن هستیم، اجازه دهیم رشته هایی مثل دامپزشکی، روانشناسی بالینی و برخی رشته های دیگر از حوزه دانشگاه های علوم پزشکی جدا باشند، این رشته ها باید جزو رشته های علوم پزشکی دیده شوند و ارتقا یابند و کارکنان و خدمات دهندگان این رشته ها نیز باید مورد حمایت قرار گیرند و بیمه شوند اما چون در وزارت بهداشت نیستند، هم این رشته ها آسیب می بینند و هم فارغ التحصیلان این رشته ها.
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما

مهین
Iran, Islamic Republic of
لطفا یکی از این وزیر بپرسه چی با سلامت مردم مربوط نیست؟!؟!
ورزش؟ آلودگی هوا؟ کشاورزی..... بعد هرچی به حق و حقوق مردم مربوطه از آموزش وکیل و قاضی و حقوق دان و ... بدیم به وزارت دادگستری؟!؟! آموزش دیپلمات هم به وزارت امور خارجه؟!!!!
واقعا این وزیر نمی فهمه یا خودش میزنه به ....؟!؟!؟!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
می دونی چرا شیشیه جلوی ماشین اونقدر بزرگه ولی آینه عقب اونقدر کوچیکه؟! چون گذشته به اندازه آینده اهمیت نداره. بنابراین همیشه به جلو نگاه کن و ادامه بده.