شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ / ۱۵:۳۸ -
9 May 2017
کد مطلب: 40806
۱
۱

نتایج عجیب یک تحقیق: فحش دادن شما را قوی‌تر می‌کند!

نتایج عجیب یک تحقیق: فحش دادن شما را قوی‌تر می‌کند!
براساس گزارش گاردين، روانشناسان با بررسي نتايج تحقيقي جديد دريافته‌اند كه فحش دادن انسان‌ها را قوي‌تر مي‌كند. جنبه مثبت به زبان آوردن واژه‌هاي ركيك زماني مشخص شد كه گروهي از افراد در آزمايشي روانشناسانه به انجام فعاليت‌هايي مانند مسابقه سرعت روي دوچرخه ثابت يا وزنه‌برداري پرداختند درحالي‌كه بايد واژه‌هايي خنثي يا ركيك به زبان مي‌آوردند. زماني كه افراد در رقابت دوچرخه‌سواري فحش به زبان مي‌آوردند ميانگين اوج قدرت آنها 24 وات افزايش پيدا مي‌كرد.
در رقابت وزنه‌برداري 10 ثانيه‌اي نيز فحش دادن توانست قدرت افراد را معادل 2.1 كيلوگرم افزايش دهد.

به گفته روانشناسان دانشگاه كيل كه نتايج اين تحقيقات را در نشست انجمن روانشناسان بريتانيا در برينگتون ارائه دادند، به نظر مي‌آيد فحش دادن در كوتاه‌مدت مي‌تواند بر عملكرد افراد اثر مثبت داشته‌باشد.
محققان 29 داوطلب 21 ساله را براي انجام تست دوچرخه‌سواري و 52 فرد با ميانگين سني 19 را براي تست وزنه‌برداري به كار گرفتند و از آنها خواستند تا فحشي را انتخاب كرده و در طول انجام تست آن را به همان شكلي تكرار كنند كه در زمان كوبيده شدن سرشان به يك مانع آن را به زبان مي‌آورند.

همچنين داوطلبان بايد چند واژه‌ خنثي نيز انتخاب مي‌كردند،‌ واژه‌هايي كه براي توصيف يك ميز كارايي دارد،‌ مانند چوبي يا قهوه‌اي. داوطلبان نبايد واژه‌ها را فرياد مي‌زدند و بايد با صدايي يكنواخت آنها را تكرار مي‌كردند.
نتايج اين آزمايش‌ها نشان داد به زبان آوردن واژه‌هاي ركيك بدون اينكه بر ضربان قلب داوطلبان اثرگذار باشد،‌ ميزان قدرت آنها را افزايش مي‌دهد و اين نشاندهنده آن است كه فحش دادن واكنش مشهور جنگ يا گريز را فعال نمي‌كند. از اين رو دليل افزايش قدرت افراد پس از به زبان آوردن واژه‌هاي ركيك بايد مورد بررسي بيشتر قرار گيرد.
مرجع : همشهری آنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما

ali
United Kingdom
جای تعجب است که رسانه ها تشویق به فحاشی کنند
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!