شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 16 Dec 2017
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ / ۱۲:۳۶ -
14 May 2017
کد مطلب: 40841
۱

مردها چقدر زن‌ها را می‌شناسند؟

مردها چقدر زن‌ها را می‌شناسند؟
به گزارش میگنا، دکتر نصیر عابدینی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: مغز زنان با مغز مردان از جهاتی متفاوت است و تفاوت های جنسیتی آنها هم آن قدر زیاد است که گویا زنان از سیاره ونوس و مردان از سیاره مریخ آمده اند و همین تفاوت در ساختار مغزی زنان و مردان باعث می شود که نحوه مواجهه و به اصطلاح سبک مقابله آنها با هم متفاوت باشد و احساسات و عواطف یکسانی نداشته باشند.
او در پاسخ به این پرسش که مردها تا چه میزان می توانند احساسات جنس مونث را درک کنند، گفت: بیش از دو دهه پیش کتابی با عنوان «همه آنچه مردان درباره زنان می دانند» منتشر شد که تمام اوراق این کتاب صد صفحه ای سفید بود و هیچ مطلب چاپی نداشت؛ به عبارت دیگر همه آنچه مردان از زنان می دانند چیزی بیشتر از «هیچی» نیست. بر این اساس می‌توان گفت مردان هیچ گاه قابلیت درک کامل عواطف زنانه را ندارند.

این روانشناس تصریح کرد: ناگفته نماند که این ابهام هر چند از جهاتی آزار دهنده به نظر می رسد، ولی از جهات دیگر بسیار بر جذابیت جنس مخالف می افزاید و می تواند بسترساز پیوند زناشویی جذاب و پر رمز و رازی میان زن و مرد شود.

دکتر عابدینی اضافه کرد: هر مردی برداشت منحصر به فردی از احساسات زنانه دارد و این گونه نیست که همه آنها نگاه و رویکرد یکسان یا شبه یکسانی به عواطف زنانه داشته باشند.

وی ادامه داد: مردان امکان تحلیل همه جانبه از آنچه در مغز زنان می گذرد را ندارند و معمولا سوء برداشت ها از همین منظر شکل می‌گیرد؛ چه بسا برخی مردان به اشتباه احساسات زنانه را دروغین دانسته و آن را در راستای مکر زنانه قلمداد کنند. بر همین اساس، ممکن است بسته به سبک فرزندپروری و تعامل والدینشان با یکدیگر و ده ها عامل دیگر، ابراز احساسات متفاوتی در مقابل همسرشان بروز دهند اما به طور کلی ابراز کلامی احساسات در مردان در مقایسه با زنان کمتر است. دلیل آن هم شاید محدودیت های عرفی و فرهنگی و همچنین در تعارض دانستن ابراز کلامی احساسات با اقتدار مردانه باشد.

او افزود: برخی مردان فقط هنگام رابطه زناشویی به ابراز عشق می پردازند و در سایر اوقات شبانه روز کمتر به چنین ابراز عشقی توجه نشان می دهند. همچنین در بسیاری موارد احساسات قلبی خود را لابلای خرید (مثل خرید آذوقه و...) مخفی می کنند و بر این تصورند که همسرشان نیز این موضوع را همچون خودشان برداشت خواهد کرد. البته باید اظهار کرد که ابراز احساسات مردان نباید شکل و شمایل زنانه به خود بگیرد و صلابت و اقتدار آنان را تحت‌الشعاع قرار دهد. صلابت و اقتدار مردانه با ابراز احساسات نه تنها قابل جمع است بلکه توأمان شدن این دو می‌تواند موفقیت زندگی زناشویی را رقم بزند.

وی خاطر نشان کرد: مردانی که از هوش هیجانی بالایی برخوردارند متناسب با شرایط روحی- روانی همسرشان به ابراز احساسات می پردازند و با شناخت صحیح از نیاز عاطفی و روانشناختی همسرشان به موقع و به اندازه می توانند به این نیازها پاسخ دهند.
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای