سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 16 Jan 2018
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ / ۰۰:۱۶
کد مطلب: 41001
۱

علائم هشدار دهنده گردش خون ضعیف

علائم هشدار دهنده گردش خون ضعیف
همانطور که می‌دانید گردش خون نقش حیاتی را در سلامت اعضای بدن ایفا می‌کند به طوری که گردش خون باید به تناسب سن در حد متوسط و متعادل باشد زیرا شدت و ضعف گردش خون هر دو به یک اندازه خطرناک هستند.

خون، مواد غذایی و اکسیژن را به همه قسمت‌های مختلف بدن منتقل می‌کند، اما اگر گردش خون و روند خون رسانی ضعیف باشد ممکن است سلامت فرد را به خطر بیافتد؛ معمولا گردش خون ضعیف دلایل متعددی دارد اما مهم آن است که متوجه علائم هشدار دهنده‌ی آن باشید و در صورت نیاز اقدامات لازم را برای بهبودی وضعیت خود انجام دهید.

نقطه‌های ملتهبی که گاهی اوقات بر روی پوست قرار می‌گیرند و به راحتی از بین نمی‌روند بر اثر گردش خون ضعیف در فرد ایجاد می‌شود و زنان باردار باید توجه داشته باشند که در صورت بروز چنین عاملی سریعا برای رفع این مشکل اقدام کنند.
 
اگر دریچه‌هایی که در رگ‌ها، خون را به سمت بالا می‌فرستند ضعیف شوند، فشار و لخته‌های خونی را در رگ‌ها ایجاد می‌کنند. این مسئله منجر به پیچ خوردن و التهاب رگ‌هایی که در زیر پوست هستند، می‌شود.

در این صورت شاید پس از مدت طولانی نشستن، احساس درد کرده یا هر از گاهی در طول روز خارش بر بدن را احساس کنید همچنین لازم به ذکر است که این گونه رگ‌های واریسی در ناحیه قوزک بیشتر دیده می‌شود.

اگر در دوران بارداری شاهد ریزش مو و سستی ناخن‌ها هستید علت اصلی آن می‌تواند گردش خون ضعیف باشد.

اگر گردش خون به طور منظم در بدن جریان پیدا نکند، ممکن است مو‌ها‌یتان به تدریج خشک و نازک، و ناخن هایتان سست و به راحتی جدا شوند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته توانایی بدن‌تان در شناسایی و مبارزه با عوامل بیماری‌زا وسالم نگه داشتن بدن تان نیز می‌تواند تحت تاثیر کندی جریان خون قرار گیرد. ممکن است به دلیل ضعف پادتن‌ها به راحتی دچار بیماری‌های مختلف شوید؛ هم‌چنین زخم‌ها و جراحات بدن‌تان بسیار کندتر از معمول بهبود می‌یابند.
منبع: walnuthillobgyn.com
 
نام شما

آدرس ايميل شما

چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
مهارت های اجتماعی؛ یاری گر کودک در مشکلات
تبیین نظریه واقعیت درمانی  ویلیام گلاسر
تمام چیزها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می ره ازش لذت ببر، برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر بد پیش می ره نگران نباش، برای همیشه دوام نخواهند داشت