جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 24 May 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ / ۲۳:۴۱
کد مطلب: 41018
۱
۲

بیماران اعصاب و روان در طرح تحول سلامت فراموش شده اند

بیماران اعصاب و روان در طرح تحول سلامت فراموش شده اند
به گزارش مهر، همایون هاشمی درباره ضرورت توجه به بهداشت سلامت روان، گفت: رسیدگی به این موضوع و توسعه سلامت روان از موضوعاتی است که باید در اولویت قرار گیرد زیرا امروزه اضطراب ها و نگرانی های زیادی دامن گیر افراد شده که می تواند زمینه ساز مشکلات اعصاب و روان باشد.

وی ادامه داد: شرایط ایران نسبت به سایر کشورها در زمینه افسردگی ها نگران کننده است و باید تمهیدات ویژه ای در این راستا اتخاذ شود این درحالی است که امروزه مشکلات اقتصادی و بیکاری نیز دامن گیر بخش عمده ای از جامعه شده است.

هاشمی تصریح کرد: سلامت روان باید در دستور کار وزارت بهداشت قرار گیرد و باید سازمان های تخصصی در این حوزه مانند سازمان بهزیستی و مجموعه های روانشناسی وارد عمل شوند و آموزش خانواده ها در سطوح مختلف را مدنظر قرار دهند.

وی یادآور شد: انجام مشاوره های مختلف برای بهبود وضعیت اعصاب و روان ضروری است و حتی می تواند در حوزه پیشگیری نیز موثر باشد در برنامه ششم توسعه نیز پیش بینی هایی شد تا از این بیماران حمایت شود و اعتباراتی نیز برای آن در نظر گرفته شد.

هاشمی تصریح کرد: مشکلات روانی و اجتماعی در پی عدم توجه به مشکلات اعصاب و روان است و می تواند مانع توسعه کشور شود این درحالی است که در طرح تحول سلامت به شدت کمبود این جایگاه احساس می شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در طرح تحول سلامت حوزه بهداشت روان از موضوعاتی است که وزارت بهداشت در دولت بعد باید با جدیت آن را پیگیری کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

انتهاز
Iran, Islamic Republic of
ضمن عرض سلام واحترام .باید عرض کنم بنده از کارشناسان بهداشت روان این طرحم وحدود دوماهی که شروع به کار کردیم با همکارانمان در استان همدان تمام تلاش خود را در جهت ارتقا سطح آگاهی مردم انجام میدهیم و بدون هیچگونه جانبداری، تمام این خدماتی که مردم عزیزم در زمینه روانی اجتماعی و اعتیاد دریافت میکنندرا مرهون وزیر محترم بهداشت هستند. با تشکر
انتهاز
Iran, Islamic Republic of
نکته خیلی مهمی که از قلم افتادخطاب به آقایی که عضوکمیسیون بهداشت هستند این بود که بیش از ۹۰ درصد مراجعینی خود من مشکلاتشان فقط و فقط به مسائل و مشکلات مالی بازمیگردد و متاسفانه دست ما برای ریشه کنی این اضطراب و افسردگی بسته است...
دلتنگی یک معلم برای دانش‌آموزانش +عکس
تکنیک‌های کلیدی برای آموزش شعر به کودکان
آیا امتحان دانش آموز می تواند مجوّز ترک روزه شود؟
فهم درست از دین، آرامش‎بخش است
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.