چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 13 Dec 2017
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ / ۲۲:۵۴ -
13 Jun 2017
کد مطلب: 41105
۲
۴

جذب مدرس آموزش خانواده از طریق آزمون

جذب مدرس آموزش خانواده از طریق آزمون

میگنا: نورعلی عباسپور در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در ساختمان علاقه مندان برگزار شد، اظهارکرد: رسالت اصلی دفتر انجمن اولیا و مربیان، فراهم سازی بستر مناسب برای مشارکت آگاهانه اولیا در تصمیمات مدرسه وفرآیند تعلیم وتربیت فرزندانشان است.

وی افزود: مشارکت اولیا در امور مدرسه، تنها حضور فیزیکی نیست، بلکه کیفیت حضور اولیا و خانواده ها در مدرسه بسیارمهم است و کیفیت بخشی به حضور اولیا در برنامه‌های مدرسه از وظایف انجمن اولیای مدارس است.

عباسپور انجمن اولیا را یکی از با سابقه‌ترین نهادها در مدارس اعلام و تصریح کرد: در آموزش و پرورش همواره توجه ویژه‌ای به جایگاه انجمن اولیای مدارس شده است، زیرا انجمن‌ها یکی از ارکان مدارس هستند که نبود آنها در مدارس فعالیت‌های تعلیم وتربیت را بامشکل مواجه می کند.

فعالیت۹۰هزار انجمن اولیا ومربیان در مدارس کشور

وی از فعالیت ۹۰ هزار انجمن اولیا و مربیان درسطح مدارس کشور خبر داد وخاطرنشان کرد: موضوع آموزش خانواده، حضور خانواده ها را در مدرسه معنا دار می‌کند، بنابراین باید توانمندی هایی را به اولیا ارائه کنیم که حضورشان در مدرسه مؤثر باشد.

تألیف ۲۷۲ عنوان کتاب تربیتی

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش کتاب‌های تربیتی دفتر انجمن اولیا و مربیان را قوی‌ترین منبع نیازهای والدین دانست واظهارکرد: از بعداز انقلاب تاکنون، ۲۷۲ جلدکتاب تربیتی توسط دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است و هم اکنون نیز۱۰ عنوان کتاب تربیتی زیر چاپ قراردارد که موضوعات تربیتی روز درآنها گنجانده شده است .

وی از چاپ و توزیع۳۵۰ هزار جلد مجله پیوند در هرماه خبرداد وگفت: همواره تلاش می‌شود متناسب با نیازهای تربیتی روز دانش آموزان و اولیا در مقاطع مختلف تحصیلی محتوای مجله پیوند تنظیم و در مدارس توزیع شود .

شرکت ۲۵درصدی اولیا در دوره های آموزش خانواده در سال تحصیلی جاری

عباسپور برگزاری کلاس های آموزش خانواده را از وظایف اصلی مدارس برشمرد و اظهارکرد: در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ حدود ۸ میلیون نفر از والدین دانش آموزان در دوره های آموزش خانواده سراسرکشور شرکت کردند .

وی عنوان کرد: در هر دوره آموزش خانواده بین ۴ تا ۷ جلسه آموزشی برای اولیا برگزار می‌شود براین اساس در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ ، ۱۲۷ هزار ۸۳۷ جلسه آموزش خانواده در سطح کشور برگزار شده است .

کاهش ۸ هزار نفری مدرسان آموزش خانواده

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان از کاهش ۸ هزار نفری مدرسان خانواده در سال‌های اخیر خبرداد و تصریح کرد: با توجه به درخواست استان ها برای جذب مدرس آموزش خانواده شیوه نامه جذب مدرسین را تهیه و به استان ها ارسال کردیم و براساس آن، ثبت نام درآزمون انتخاب مدرسان آموزش خانواده از ۲۳ خرداد آغاز و تا ۱۰ تیر ماه ادامه دارد و آزمون آن نیز در ۱۶ مرداد ماه برگزار می شود .

وی افزود: افرادی که۶۰ در صد نمره آزمون را کسب نمایند به مصاحبه دعوت می‌شوند و درنهایت یک هزار و۲۸۰نفر جذب خواهند شد .

عباسپور اظهارکرد: مدرسینی که درمراحل آزمون و مصاحبه پذیرفته می‌شوند در دوره‌های آموزشی در شهریور ماه شرکت می کنند تا با سر فصل‌های جدید ومسائل تربیتی روز بیشتر آشنا شوند البته مدرسین آموزش خانواده سالانه باید حداقل ۱۶ ساعت دوره آموزشی را طی کنند .

وی ازتعیین سرفصل‌های جدید آموزشی در ۲ بخش تخصصی و عمومی خبرداد و افزود: متناسب با دوره‌های تحصیلی پیش دبستانی و ابتدایی و دوره متوسطه اول ودوم، همچنین براساس نیازهای روز، دوره‌های آموزشی برای مدرسان آموزش خانواده برگزار می‌شود که البته یک مدرس باید جمعا۶۰ ساعت آموزش‌های لازم را فراگیرد.

منبع: مهر

نام شما

آدرس ايميل شما

نرگس تاج پیکر
Iran, Islamic Republic of
سلام حضور محترم شما:
من دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی و معلم پایه ششم دبستان با سابقه کار حدود سال می باشم.ودوره مدرس آموزش خانواده را پس از قبولی در آزمون در سال 1384 به مدت100 ساعت گذرانده ام.الان در استان فارس شهر شیراز مشغول به خدمت ناحیه یک مشغول به خدمت هستم . سوال داشتم :آیا مدرسان آموزش خانواده رو می خواهید به عنوان یه گروه شغلی مستقل استخدام نمائید .آگر این طور باشه آیا من میتونم کلا فقط به عنوان مدر آموزش خانواده مشغول به خدمت باشم؟یا اینکه باید مثل قبل در کنار آموزگاری برای آموزش خانواده هم فعال باشم؟ممنون می شوم اگر لطف کرده وراهنمایی بفرمائید.
Samira tajik
Romania
سلام ايا حتما بايد شاغل در اموزش پرورش باشيم ؟من فوق ليسانس روانشناسي عمومي هستم ولي شغلم ازاد است ايا ميتوانم شركت كنم؟
نوشین افلاطونی
Iran, Islamic Republic of
چطور باید ثبت نام کرد؟
نوشین افلاطونی
Iran, Islamic Republic of
دانشجوی ارشد روان شناسی بالینی هستم و می خواهم بدونم آیا میتونم در این جا ثبت نام کنم یا خیر؟
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
برای موفقیت لازم نیست نابغه باشی فقط کافیه یه قدم جلوتر باشی/ انیشتن