چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ / ۰۲:۴۶
کد مطلب: 41130
۵

شرایط برگزاری کارگاههای معتبر روانشناسی از نظر سازمان نظام

شرایط برگزاری کارگاههای معتبر روانشناسی از نظر سازمان نظام
به گزارش میگنا معاونت آموزشی و معاونت رسیدگی به شکایات سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور به منظور پاسخگویی به سئوالات و ابهامات متقاضیان شرکت در کارگاههای تخصصی روان شناسی که متاسفانه در برخی موارد توام با بداخلاقی ها و سواستفاده های فراوان و خارج از انصاف بعضی از سازمانها، مراکز و انجمن های علمی کشور با استفاده از عباراتی همچون برگزاری کارگاه ها با مدرک قابل ترجمه، مدرک مورد قبول از وزرات علوم ، بهداشت ، بهزیستی، اعطای مدرک معتبر و مدرک دارای امتیاز بازآموزی و... بوده است به اختصار توضیحاتی در باب کارگاه هاي روانشناسی استاندارد، ارائه می نمائیم:

با توجه به سیاست ها و تصمیمات اخیر شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، دال بر حذف ارائه گواهی کارورزی که با هدف افزایش توان علمی و مهارتی دانشجویان و دانش آموختگان رشته های روانشناسی و مشاوره کشور صورت گرفته است، هرگز ضرورت و الزامی به اخذ گواهی کارورزی، مدرک کارگاهي اعم از قابل ترجمه، مورد قبول وزرات علوم و بهداشت و... نخواهد بود و در تمامی مراحل عضویت و یا مصاحبه برای دریافت پروانه فعالیت حرفه ای و همچنین مجوز تاسیس مرکز روانشناختی و مشاوره، الزامی وجود نخواهد داشت لذا انتظار می رود از این پس داوطلبان، فارغ البال  تحت تاثیر تبلیغات فریبنده و کاسبکارانه برخی موسسات،مراکز، سازمان ها، نهاد ها و انجمن ها و... که در جهت سودجویی گام برمی دارند قرار نگیرند و  در صورت تمایل نیز فقط با توجه به تحقیقات خود و در جهت افزایش سطح دانش و تقویت مهارتی خود نسبت به شرکت در کارگاه های تخصصی معتبر، اقدام نمایند و از این بابت نیز اطمینان حاصل کنند که تنها کارگاه هايي که دارای امتیاز بازآموزی از طرف سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور می باشند مورد قبول و پذیرش معاونت آموزشی می باشد که برای داوطلبین عضو سازمان نظام؛ امتیاز هم به همراه دارد (هر کارگاه 2 امتیاز)

سئوال: چرا فقط کارگاه های دارای امتیاز بازآموزی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، که از سطح بالایی از نظر اعتبار و دانش افزایی و مهارتی برخوردارند می تواند گزینه مناسب برای شرکت دانشجویان، همکاران و متقاضیان باشد؟
می توان به دلایل زیر اشاره کرد:
* پروسه کسب امتیاز بازآموزی برای یک کارگاه مولفه های بسیاری دارد از جمله:
1- مدرس کارگاه حتما دارای مدرک دکتری و عضو سازمان نظام باشد
2- مرکز برگزار کننده می بایست دارای مجوز فعالیت از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور باشد
3- سقف پرداختی متقاضیان نیز مشخص و مصوب باشد(بالاترین پرداختی برای یک کارگاه 8 ساعته با تدریس استاد تمام 150 هزار تومان میباشد)
4-  سقف تعداد شرکت کنندگان حداکثر 25نفر می باشد.
5- موضوع تشکیل کارگاه، مدرس کارگاه، مرکز برگزار کننده کارگاه، سرفصل ها، مخاطبین کارگاه، و...همگی با ارسال مدارک و مستندات از طرف معاونت آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با دقت فراوان مورد برسی قرار می گیرد و در صورت واجد بودن تمامی شرایط و در یک پروسه تقریبا يك ماهه مجوز برگزاری کارگاه با رعایت تمامی ضوابط و مقررات صادر میشود.
6- سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بعد از صدور مجوز، همچنان بعنوان ناظر بر روزتشکیل و تا اتمام کارگاه می باشد و مستندات و مدارک را از برگزار کننده مطالبه می نماید .
 
7- برای اطلاع از شرایط دیگر می توانید از طریق لینک مستقیم ذیل اقدام نمایید: http://www.pcoiran.ir/fa/assistance/education
8- لینک دانلود شرایط برگزاری کارگاه ها : اینجـــــــا

*با توجه به این سطح ایده آل از نظارت و ارزیابی و سنجش که توسط معاونت آموزشی سازمان نظام و روانشناسی کشور انجام می گیرد، دغدغه اي از نظر کیفیت و اعتبار کارگاه و مدرک آن وجود نخواهند داشت

سئوال: از کجا بفهمیم یک کارگاه دارای امتیاز بازآموزی از سازمان روانشناسی ومشاوره کشور میباشد؟
1- می توانیم از مجری یا برگزارکننده درخواست نمائیم تا شماره مجوز کارگاهی که اطلاع رسانی کرده و یا قرار هست برگزار شود را اعلام نموده و یا برایتان ارسال نمایند.
 2- از طریق تماس تلفنی (در ساعات اداری که روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 15:30) با معاونت آموزشی سازمان نظام روانشناسی و مشاور کشور با شماره تماس :
021-88225101
(آقای دکتر مداحی و یا خانم دکتر هاشمی) پاسخگوی استعلام شما بوده و در صورت نداشتن مغايرت اقدام به ثبت نام و در صورت داشتن مغایرت موضوع را به معاونت آموزشی اعلام نمایید.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

امروزه مراجعه به روان شناس براي مشاوره تبدیل به فرهنگ شده است
شناسایی افراد مبتلا به آسیب روانی با تحلیل صدای آنها
زندگینامه مشاهیر: علی اکبر شعاری نژاد
چربی خون بالا در 25 درصد از دانش‌آموزان ایرانی
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن