دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 11 Dec 2017
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ / ۰۸:۱۹ -
19 Jun 2017
کد مطلب: 41148
۱
۲

تصویب عدم جداسازی دانش‌آموزان عادی و تیزهوش

تصویب عدم جداسازی دانش‌آموزان عادی و تیزهوش
به گزارش میگنا نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در تشریح مصوبات جلسه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش، اظهار داشت: در جلسه اخیر شورا، بحث آیین‌نامه مدارس تیزهوشان مطرح شد و بر این اساس از این پس اصل بر عدم جداسازی دانش‌آموزان عادی و تیزهوش خواهد بود.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان این مطلب که آموزش و پرورش باید شرایطی را به وجود آورد که همه دانش‌آموزان با استعدادهای مختلف در مدارس عادی ساماندهی شوند، افزود: تنها آن دسته از دانش‌آموزانی که استعدادهای بسیار برتری دارند و یا "باهوش" به معنای واقعی تلقی می‌شوند، جداسازی خواهند شد.

نوید ادهم ضمن اشاره به اینکه مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان در یک برهه‌ای از زمان رشد نامناسب داشتند، تاکید کرد که باید رشد این مدارس مدیریت و کنترل شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته دانش‌آموزانی که در حال حاضر در مدارس استعدادهای درخشان و تیزهوشان مشغول به تحصیل هستند، کما فی‌السابق به تحصیل در همین مدارس ادامه خواهند داد، اما ورودی‌های این مدارس از این پس با شاخص‌ها و استانداردهای جدی‌تر و قوی‌تری خواهد بود.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که تشخیص مستعد بودن دانش‌آموزان چگونه خواهد بود، گفت:‌ تشخیص براساس شاخص‌های سازمان استعداهای درخشان و نرم‌های جهانی خواهد بود. از سوی دیگر مدارس استعدادهای درخشان در سال‌های آینده و زمانی که دانش‌آموزان آنها کاهش می‌یابد، به مدارس عادی تبدیل خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

parmis
Iran, Islamic Republic of
خیلی سورپرایز شدم را ستش، آموزش وپرورش اومده دانش آموزی که به طرز فجیعی مشکل یادگیری داره تو مدارس عادی قرار داده الان نگران تیزهوشااست؟!بیاد یه چن تا دستیار معلم بفرسته اگه راست می گه تا معلم نابودتر ازین نشه .از کدوم آموزش وپرورش حرف می زنید که معلم رو مجبور می کنن هم حسابدار مدرسه باشه و هم دفتردار بشینه مشخصات و آدرس و شماره تلفن دانش آموزاشو بنویسه وزیر کجایی که معلم رو به خاطر جمع کردن پول وادار می کنن می گن کلاس تقویتی اجباریه و می گن تو پول بگیر و جالبه آخر سر بابت کلاسای اجباری تقویتی هیچ دستمزدی به معلم نمی دن البته من از پول دانش آموز خودم نمی خورم و شک نکنید به خودشون برمی گردوندم این آموزش وپرورش به خونه تکونی اخلاقی نیاز داره.یاعلی
زهرا-مشاورمدرسه
Estonia
سلام کاملا با نظرتون موافقم اموزش و پروش بیمار و نیاز فوری به درمان داره به امید خدا
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
از دونفر همیشه بترس : کسی که هیچ چیز برای از دست دادن ندارد و کسی که به هیچ چیزی اعتقاد ندارد . . .