چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 17 Oct 2018
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۰
کد مطلب: 41176
۲
به همت انجمن مشاوره ایران با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی؛

نشست تخصصی «بررسی مسائل پیش روی مشاوره و روان‌شناسی» برگزار شد

نشست تخصصی «بررسی مسائل پیش روی مشاوره و روان‌شناسی» برگزار شد
به گزارش میگنا در این نشست تخصصی که در روز سه‌شنبه، 30 خردادماه 1396(برابر با 25 رمضان) در محل دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛ عباسعلی الهیاری، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش و دیگر نمایندگان دستگاهها و سازمان‌ها از جمله سازمان بهزیستی، قوه قضاییه، نیروی انتظامی، شهرداری به همراه تعدادی از اعضای شورای مرکزی سازمان نظام و اعضای هیات علمی دانشگاهها حضور داشتند که به بیان دیدگاهها و تبادل نظر پرداختند.

مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در سخنان خود به بررسی چالش‌های مشاوره و روان‌شناسی در این سازمان پرداخت که یکی از مهمترین این چالش‌ها را کمبود حدود 30 هزار نیروی متخصص مشاور در مدارس و یا غیر مرتبط بودن رشته تحصیلی تعدادی از مشاوران مدارس برشمرد.

در ادامه مهدی امیری، معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران به چالش‌ها و مطالبات این نهاد از مشاوران پرداخت و گفت: حضور نیروهای متخصص در امر مشاوره در خانه‌های سلامت یک ضرورت است که در حال حاضر در این حوزه کاستی‌هایی وجود دارد.


احمد خاکی
، مشاور مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران نیز به حوزه‌های کمتر مورد توجه قرار گرفته اشاره کرد و مطالبات سازمانی خود را مطرح کرد.
سپس سرهنگ حمیدی‌فر، مدیرکل مددکاری و مشاوره نیروی انتظامی به ضرورت توجه مشاوران و دست‌اندرکاران حوزه سلامت به مسئله پیشگیری اشاره و راهکارهای خود را ارائه کرد.

خانم زمانپور، رئیس اداره اجتماعی و مدیریت افکار عمومی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز به ضرورت به کارگیری نیروهای مشاور متخصص و مجرب در این قوه اشاره کرد و در پایان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های مختلف نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه دادند و به نیاز کشور به مشاور و روان‌شناس تاکید کردند.
منبع: عطنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اگر همسرتان از شما می‌خواهد لاغر شوید
پرخاشگری؛ از تعریف تا درمان
دخترانی که می‌خواهند سیندرلا شوند
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بازداشت شد
هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.