چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 17 Oct 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ / ۱۸:۲۳
کد مطلب: 41282
۲

صدور مجوز نشر دو فصلنامه علمی–پژوهشی «روان‌شناسی فرهنگی»

صدور مجوز نشر دو فصلنامه علمی–پژوهشی «روان‌شناسی فرهنگی»
میگنا: در پی درخواست پژوهشکده تحقیق و توسعه «سمت» از معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز انتشار دو فصلنامه علمی –پژوهشی «روان‌شناسی فرهنگی» وابسته به گروه علوم ‌رفتاری پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) صادر شد.
-

بنا به اعلام دكتر مهدی زارع بهرام آبادی، سردبیر این نشریه تازه‌تأسیس، هدف از راه‌اندازی این نشریه، بررسی و مطالعه جنبه‌های فرهنگی موضوع‌های روان‌شناختی و رفتاری، رابطه جنبه‌های مختلف فرهنگ با کارکردهای روان‌شناختی در بافت فرهنگی ایران، تفاوت‌ها و شباهت‌های میان‌فرهنگی در همه حوزه‌های روان‌شناختی، مفهوم‌سازی متغیرهای روان‌شناختی بر اساس فرهنگ ایرانی - اسلامی و ساخت و معرفی مقیاس‌های روان‌شناختی برآمده از فرهنگ ایرانی است.

این دو فصلنامه با بهره‌مندی از هیأت تحریریه معتبر و متخصص درصدد است مقالات پژوهشی مرتبط با حوزه روان‌شناسی فرهنگی را منتشر نماید و برای غنا بخشیدن به حوزه تخصصی مورد نظر، آماده دریافت آثار علمی به زبان فارسی از سوی کلیه علاقه‌مندان و اصحاب قلم است. علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال آثار خود و اعلام آمادگی برای داوری مقالات در توسعه دانش روان‌شناسی فرهنگی سهیم باشند.

شایان ذکر است این نشریه مقالاتی را منتشر می‌کند که به شیوه علمی و روش‌مند در یکی از زمینه‌های موضوعی شناخت و فرهنگ، هویت و فرهنگ، شخصیت و فرهنگ، جلوه‌های هیجانی در بستر فرهنگ، شاخص‌های دین‌داری و نقش دین در فرهنگ ایرانی، سلامت روانی و فرهنگ، روان‌درمانی و مشاوره در بستر فرهنگ، تفاوت‌های فردی در بستر فرهنگ، زبان و فرهنگ، رشد و تحول انسان در بستر فرهنگ، تعاملات اجتماعی، رفتار شغلی و فرهنگ، نقد نظریه‌ها، الگوها و کتاب‌های مطرح روان‌شناسی از منظر روان‌شناسی فرهنگی، نوشته شده باشند.

 برای ارسال مقالات و اعلام آمادگی برای داوری با آدرس ایمیل Jcp@samt.ac.ir مکاتبه یا با شماره ۴۴۲۳۴۸۴۳ داخلی ۳۴۳ یا ۳۰۶ تماس حاصل نمایید. 

پژوهشکده تحقیق و توسعه «سمت»، انتشار نشریه علمی- پژوهشی «پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی» را نیز در کارنامه خود دارد.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اگر همسرتان از شما می‌خواهد لاغر شوید
پرخاشگری؛ از تعریف تا درمان
دخترانی که می‌خواهند سیندرلا شوند
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بازداشت شد
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه تو به توانایی های او ایمان داری. وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه او به توانایی های تو باور داره...