سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - 12 Nov 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ / ۰۰:۳۳
کد مطلب: 41301
۰

واکسن ضد هروئین وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شود

واکسن ضد هروئین وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شود
به گزارش فارس، Your News Wire نوشت: یک نوع واکسن جدید برای جلوگیری از معتاد شدن کودکان به هروئین، ساخته شده که پس از آزمایش‌های موفقیت آمیز در میمون، وارد مرحله آزمایشات انسانی شد؛ محققان ادعا می‌کنند این واکسن جدید، جایگاه مهمی در برنامه واکسیناسیون جمعیت پیدا خواهد کرد.

 

این واکسن در موسسه تحقیقاتی اسکریپس (TSRI) تولید شده و مانع از نئشگی ناشی از هروئین می‌شود؛ آزمایشات نیز نشان داده تا هشت ماه پس از تزریق، این واکسن موثر عمل می‌کند؛ محققان پیش بینی می‌کنند اگر واکسن جدید به طور منظم تزریق شود، اثرات وابستگی به هرویین را کاملا از بین می‌برد.

این واکسن برای جلوگیری از معتاد شدن افراد کم سن و سال به فنتانیل (دارویی با قدرت اثر ضد دردی 80 برابر مُرفین که به عنوان هوشبر داخل وریدی استفاده می‌شود) ساخته شده و پس از آزمایش روی موش‌ها، در مراحل پایانی توسعه قرار گرفته است.

طبق گزارشIFL Science : این اولین واکسن علیه اعتیاد است که از مرحله آزمایش گذشته است و محققان امیدوارند که به مراحل آزمایش‌های بالینی منتقل شود.

عملکرد این واکسن بدین گونه است که سیستم ایمنی بدن را برای تولید آنتی بادی‌ها علیه هروئین و محصولات روان درمانی آموزش می‌دهد و آنها حس نشئگی را تجربه می‌کنند؛ واکسن این کار را با قرار دادن سیستم ایمنی در معرض بخشی از ساختار مولکولی هروئین، انجام می‌دهد.

اگر فرد پس از تزریق واکسن، هروئین مصرف کند، آنتی بادی‌های جدید ایجاد می‌شود و با هدف قرار دادن مولکول‌های هروئین، اثرات آن را خنثی می‌کند؛ بنابراین مصرف کننده احساس سرخوشی و رضایت از هروئین نمی‌کند، زیرا مولکول‌های هروئین قبل از اینکه بتوانند به مغز برسد مسدود می‌شوند.

محققان ابراز داشته‌اند: این واکسن برای آزمایشات انسانی ایمن است؛ امید به این واکسن این است که بتوان از آن برای درمان معتادان به هروئین استفاده کرد و حس نشئگی ناشی از مصرف مواد مخدر را در آنها از بین برد.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

استادی محبوب و موثر در اتصال مدیریت کشور به نظام روانشناسی
دیر شام خوردن چه عوارضی دارد؟
اعلام آمادگی روانپزشکان برای شهادت دادن در روند استیضاح ترامپ
«روان شناسی» رشته محبوب علوم انسانی ها در کنکور 98
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...