چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - 26 Jun 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ / ۰۰:۴۰
کد مطلب: 41331
۱
۱

فعالیت تعدادی از مشاوران مدارس با رشته های تحصیلی‌ غیر مرتبط

فعالیت تعدادی از مشاوران مدارس با رشته های تحصیلی‌ غیر مرتبط
به گزارش میگنا دکتر مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ در خصوص وضعیت نیروی مشاوره در مدارس کشور اظهار کرد: برای اینکه تمامی مدارس از حضور مشاور بهره‌مند باشند حدود ۴۰ هزار نیرو نیاز داریم.
وی در مورد وضعیت تطبیق رشته تحصیلی و پست مشاوره افزود: همواره در آموزش و پرورش بحث استفاده از نیروهای موجود را داشتیم و به جهت تنوع نیاز‌ها در این نهاد آموزشی گاهی مجبور هستیم تا از نیروهای موجود در پست‌های غیر مرتبط با رشته آن‌ها استفاده شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: گاهی به‌کارگیری نیرو‌ها برای رفع نیاز‌ها تطبیقی غیر متجانس دارد و در مواردی برای نیروهای مشاوره مدارس نیز این شرایط ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه دوره‌های ضمن خدمت و بازآموزی برای این گروه از افراد که بین رشته تحصیلی و فعالیت آن‌ها تناسبی وجود ندارد در نظر گرفته می‌شود تصریح کرد: با این شرایط در نظر داریم تا در آینده با استفاده از نیروهای تحصیل کرده در رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان این مسئله را برطرف کنیم.

وی اظهار کرد: مدتی قرار بود رشته مشاوره از دانشگاه فرهنگیان حذف شود، اما مجدداً در لیست رشته‌های آن قرار گرفت و خروجی به عنوان نیروی مشاوره در مدارس فعالیت خواهند کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نیروی انسانی مازاد و خالی بودن پست‌های سازمانی چنین شرایطی را ایجاد کرده یادآور شد: اکنون ۳۰ درصد مشاوران تناسبی بین رشته تحصیلی و نوع فعالیت خود ندارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

بهزاد
از سال ۹۳ بهترین رتبه های کنکور جذب رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان شدند ولی افسوس که آموزش و پرورش تصمیم گرفته آن ها را به عنوان مربی پرورشی به کار گیرد نه مشاور
ای کاش کسی پیگیری می کرد...
افزایش ۶۴ هزار نفری داوطلبان کنکور
۸ حقه روان شناسی در منوی رستوران‌ها
چرا تاثیر داروها در افراد مختلف یکسان نیست؟
برای سلامتی، یک روز کار در هفته کافی‌ است
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...