سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 12 Dec 2017
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۴ -
26 Jul 2017
کد مطلب: 41458
۰

انجمن روانکاوی آمریکا تحلیل سلامت رواني ترامپ را مجاز دانست

انجمن روانکاوی آمریکا تحلیل سلامت رواني ترامپ را مجاز دانست
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، روانشناسان و روانکاوان آمریکا به طور سنتی باید پایبند به قانونی مشهور به قانون «گلد واتر» مربوط به سال 1973 باشند که به آنها اجازه بحث درباره سلامت روانی چهره‌های سرشناس و یا معاینه آنها از راه دور و بدون ویزیت را نمی‌دهد. با این حال انجمن روانکاوان آمریکا اعلام کرد که این حکم درمورد دونالد ترامپ به دلیل رفتار بی سابقه او می‌تواند اعمال نشود.

این انجمن در بیانیه‌ای به 3500 عضو خود تصریح کرد: رفتار ترامپ منجر به یک نوع تجدیدنظر درقانون گلد واتر شده است.
در این بیانیه آمده است: علت نوشته شدن این نامه اعتقاد به ارزش دانش روانکاوی در توضیح رفتارهای انسانی است. ما نمی‌خواهیم اعضایمان را از استفاده مسئولانه از علم‌شان منع کنیم.

دکتر پرودانس گورگوچون، رئیس سابق این انجمن گفت: این تصمیم به دلیل نگرانی فزاینده درباره سلامت روانی ترامپ اتخاذ شده است. این سازمان تصمیم به کنار گذاشتن این قانون گرفته چون رفتار ترامپ متفاوت از هرآن چیزی است که ما قبلا دیدیم. این در حالی است که یک انجمن دیگر آمریکا به نام انجمن روانپزشکی آمریکا که یک گروه حرفه‌ای گسترده‌تر نسبت به انجمن روانکاوی است و مسئول تدوین قانون گلد واتر بوده همچنان به اعضایش تاکید کرده که به این قانون پایبند باشند.

منبع: ايسنا
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
وقتی شما برای دیگران دعا می کنید، خدا می شنود و انها را اجابت می کند و بعضی و قتها که شما شاد و خوشحال هستید یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است