شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 16 Dec 2017
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ / ۱۱:۰۶ -
31 Jul 2017
کد مطلب: 41497
۲
۲

احیای رشته مشاوره در مقطع کارشناسی/ خالی بودن ۱۷هزار پست مشاور در مدارس دولتی

احیای رشته مشاوره در مقطع کارشناسی/ خالی بودن ۱۷هزار پست مشاور در مدارس دولتی
به گزارش میگنا دكتر مهدی فیض معاون پرورشی و تربیت فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌ و گو با باشگاه خبرنگاران؛ در مورد توجه به نیروی انسانی در پست مشاوره برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: امسال در تعیین اولویت های مرکز نیروی انسانی، نیروی مشاوره مورد توجه قرار گرفته و به استان‌ها نیز این موضوع اعلام شده است.

وی افزود: امسال پوشش مشاوره در مدارس علاوه بر مقطع متوسطه اول در متوسطه دوم نیز مورد توجه است، در حالی که سال گذشته فقط متوسطه اول در اولویت بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی از نیروهای مشاور جذب فعالیت های آموزشی شده بوده اند، گفت: طبق فراخوانی از این گروه دعوت شد تا در حوزه خود به فعالیت بپردازند البته مشاوره حوزه پر چالشی است و برخی از مشاوران فعالیت آموزشی و تدریس را ترجیح می دهند.
فیض بیان کرد: اکنون ۱۷هزار پست مشاوره در مدارس دولتی خالی مانده است که نیاز به جذب نیروی متخصص در این حوزه دارد.

وی از احیای رشته مشاوره در مقطع کارشناسی خبر داد و اظهار کرد: این رشته چند سالی از دوره کارشناسی حذف شده بود و امسال طبق مصوبه کمیسیون نیروی انسانی وزارت علوم در دفترچه انتخاب رشته ارائه می‌شود و دانشگاه های مرتبط و مطرح کشور این رشته را ارائه می دهد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ظرفیت پذیرش رشته مشاوره در مقطع کارشناسی حدود ۱۰هزار نفر برآورد شده که بخش بزرگی در دانشگاه فرهنگیان و یک هزار نفر از آن در سایر دانشگاه‌ها ارائه می شود.

فیض گفت: امیدواریم رشته مشاوره به جایگاه اصلی خود بازگردد و معضل بی انگیزگی دانش آموختگان این رشته به دلیل مشکلات اشتغال و مواردی از این قبیل تا حد زیادی برطرف شود و سرمایه گذاری آموزش عالی نتیجه بخش باشد از طرفی نسل امروز برای جلوگیری از بحران ها به شدت نیاز به نیروی مشاوره دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
بالاخره حذف شد یا نشد؟ هر روز یه چیزی میگن این مسئولا
Iran, Islamic Republic of
دوباره آوردن
چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.