پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 23 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ / ۰۳:۲۰ -
27 Aug 2017
کد مطلب: 41746
۱

راهکارهای جدید گوگل برای درمان بیماران افسرده

راهکارهای جدید گوگل برای درمان بیماران افسرده
گوگل در همکاری با "اتحادیه ملی در زمینه بیماری‌های روانی"(NAMI)، بوسیله یک جستجوی ساده به کاربران این امکان را می‌دهد تا تعیین کنند که آیا از نظر بالینی افسرده هستند یا خیر.
گوگل در تاریخ 23 اوت یک ویژگی جدید را معرفی کرد که به طور قابل توجهی به کاربران این موتور جستجو کمک می‌کند تا میزان افسردگی خود را تعیین کنند.

گوگل با همکاری NAMI، ابزارPatient Health Questionnaire-9) "پرسشنامه سلامت بیمار" ) را توسعه داد که یک وسیله قابل اعتماد برای اندازه گیری شدت افسردگی در کاربران بوده و آن را در اختیار کاربران در ایالات متحده قرار داد. با تایپ کردن کلمات "افسردگی بالینی"، یک پنل اطلاعاتی با اطلاعات مربوط به این اختلال، علائم آن و همچنین درمان‌های ممکن ظاهر می‌شود.
در این پنل کاربران همچنین با کلیک بر روی "بررسی اینکه آیا شما از نظر بالینی افسرده هستید"، به ابزار جدید دسترسی پیدا خواهند کرد که به طور مستقیم کاربر را به آزمون PHQ-9 هدایت می‌کند.
با همکاری بین گوگل و NAMI امیدها برای ایجاد اطلاعات و تست‌هایی که دسترسی به آنها آسان است بیشتر شده و افراد بیشتری از افسردگی خود مطلع می‌شوند و به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود خواهند بود.

منبع: ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!