سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 21 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ / ۱۳:۱۰ -
2 Sep 2017
کد مطلب: 41818
۰

روان درمانی 6 ماهه پاپ فرانسیس با یک روانکاو زن یهودی

پاپ فرانسیس رهبر 80 ساله کاتولیک های جهان در سن 42 سالگی به مدت 6 ماه به دلیلی نا معلوم تحت درمان روانی قرار گرفته است.

به گزارش نیویورک تایمز، پاپ که آن زمان یکی از مقامات رده میانی کلیسای کاتولیک آرژانتین بوده، هفته ای یک بار و به مدت 6 ماه تحت درمان روانکاوی قرار گرفته است. سابقه درمان روانی پاپ در کتاب جدیدی که قرار است از هفته آینده در بازار نشر فرانسه توزیع شود، افشا شده است.
 
این کتاب که " پاپ فرانسیس، سیاست و جامعه. گفت وگوهایی از دومینیک واتسون " نام دارد، در 12 فصل نگارش شده و ماحصل مصاحبه های "دومینیک واتسون" جامعه شناس فرانسوی با پاپ فرانسیس در واتیکان است.

پاپ به واتسون گفته: دوره درمانی 6 ماهه او برایش بسیار موثر بوده و او آن زمان احساس می کرده باید این دوره درمانی را طی کند. او از گفتن جزییات بیماری اش خودداری کرده است. روان درمانی 6 ماهه پاپ فرانسیس با یک روانکاو زن یهودی دوره ای که پاپ فرانسیس در آن به درمان روانی روی آورده دوره حاکمیت دولت دیکتاتوری نظامی سابق آرژانتین بوده است.
پاپ به واتسون گفته روانکاوش را که یک زن یهودی بسیار خوب بوده می شناخته و بنا به پیشنهاد روانکاوش مدتی پیش از مرگ او دوره درمانی 6 ماهه را طی کرده است.
پاپ گفته جلسات هفتگی او با روانکاوش بیشتر شبیه به یک گفت و گوی معنوی بوده است تا جلسه روانکاوی و درمانی. پاپ به واتسون گفته هم اکنون در سلامت کامل روانی است و روان خود را آزاد حس می کند.
او گفته: درست است که اینجا در واتیکان گویی در قفس زندگی می کنم اما این قفس فیزیکی است و جنبه روحانی مرا در برنمی گیرد. هیچ چیز باعث ترس من نمی شود.
-
عصر ایران
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!