جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 24 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ / ۲۲:۳۰ -
3 Sep 2017
کد مطلب: 41842
۱
۱

همیاران مشاور نقش جدی در شناخت آسیب‌های روحی دانشجویان دارند

راه اندازی 80 کانون همیار مشاور در دانشگاه‌های کشور
به گزارش میگنا به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان عصر امروز در مراسم کارگاه آموزشی پیام ویژه مشاوران سراسر کشور که در دانشگاه فنی حرفه‌ای برگزار شد، اظهار کرد: مقاطع و رشته‌های مختلف آموزش عالی نیاز به یک آمایش دارد و به نظرم دانشگاه فنی حرفه‌ای یکی از جاهایی است که توسعه‌اش متناسب با نیاز کشور است؛ در حال حاضر ایران بیش از حد نیروی نظری دارد اما افراد تکنسین و مهارتی کم بوده و بیشتر داوطلبان به سمت رشته‌های نظری می‌روند از این جهت دانشگاه فنی حرفه‌ای می‌تواند نقش جدی در رفع نیازهای کشور ایفا کند.

وی بیان کرد: ارزش محصولات دانشگاه فنی حرفه‌ای بیش از مراکزی است که دکترا تربیت می‌کند و یکی از مسائلی که امروزه به آن اهمیت داده می‌شود مقوله مشاوره است به طوری که در طول 4 سال گذشته توجه جدی به این مراکز در دانشگاه فنی حرفه‌ای انجام شده است و خوشبختانه دانشگاه‌های سراسر کشور نیاز مراکز مشاوره را به خوبی فهمیده‌اند.

صدیقی تاکید کرد: اگر دانشجو روان سالم نداشته باشد و آسیب‌های اجتماعی و افسردگی او را رها نکرده محصل خوبی نیست لذا ما باید دانشجویانی با نشاط و سرحال از لحاظ روحی و روانی تربیت کنیم تا نیروهایی مفید برای جامعه باشند.

رئیس سازمان امور دانشجویی با بیان اینکه باید همه مسئولان بخش مشاوره را به خوبی شناخته و تجربیات آن‌ها را به دیگران ابلاغ کنند، افزود: دو طرح سیمای زندگی اجتماعی و زندگی دانشجویی در طی سال‌های 94 و 95 اجرا و نتایج خوبی به دست آمد و برآورد قابل قبولی از نظر روانی و آسیب‌های اجتماعی به مشاوران و کارشناسان دست داد، خوشبختانه باید بگویم که شرایط دانشگاه‌ها از نظر روحی و روانی به مراتب از جامعه بهتر است و اگر دانشجویی دچار آسیب اجتماعی شود این مسئله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شود.

صدیقی ادامه داد: همیار مشاور یکی از کارهای خوب و مفید در بخش مشاوره دانشجو است زیرا دانشجویی که از نظر روحی و روانی دچار مشکل است بیشتر به همکلاسی خود مراجعه کرده و مشکل را با آن‌ها در میان می‌گذارد و حتی خانواده نیز در الویت بعدی چنین افرادی قرار دارد به همین خاطر ما کانون‌هایی را تحت عنوان همیار مشاور تشکیل دادیم زیرا معتقدیم دانشجویان و جوانان تحت تاثیر همکلاسی‌های خود قرار می‌گیرند.

وی اظهار کرد: کانون‌های مشاوره دانشجویی کارشناسان را در شناخت انواع آسیب‌های اجتماعی دیگر دانشجویان یاری می‌کند و این مراکز در راستای رأس مسائل روحی و روانی در بین افراد دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه 80 کانون همیار مشاور در بین مراکز آموزش عالی احداث شده است، افزود: کانون‌های همیار مشاور توسعه مناسبی داشته و بخشی جدی و مهم در ایجاد سلامت روح و روان دانشجویان ایفا می‌کند.

رئیس سازمان امور دانشجویان یادآور شد:‌ تربیت بدنی و ورزش می‌تواند مکمل کارهای مشاوران برای داشتن یک زندگی سالم دانشجویی باشد که در این حین تجهیزات دانشگاه‌ها نیز می‌تواند موثر باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

زهرا جشناني
Romania
طرح هميار مشاور براي اولين بار در كشور توسط آقاي عزت اله فولادي كارشناس مشاوره وزارت آموزش و پرورش در سال هاي ٨٢ و ٨٣ ارائه و تا كنون نيز در مدارس متوسطه سراسر كشور اجرا مي شود،خيلي خوبه كه جناب صديقي هم از سوابق اين برنامه در آموزش عالي بهرمند شوند ودر عين حال دانش آموزي كه هميار مشاور موفقي در مدرسه بوده بتواند در دانشگاه هم كمك رسان بهتري باشد
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!