پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 23 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ / ۱۴:۱۰ -
7 Sep 2017
کد مطلب: 41874
۰

آشنایی پیش از ازدواج با روابط عاشقانه متفاوت است

یک دکترای روانشناسی بالینی، روز  چهارشنبه، در همایش ازدواج موفق در فرهنگسرای مهر کاشان، شناخت را لازمه هر پیوند دانست و اظهار کرد: این آگاهی از خلق و خوی، رفتار،‌ تفکرات و… می تواند از شیوه های گوناگون حاصل شود که یکی از آنها آشنایی و گفتگوهای پیش از ازدواج است.

عبدالله امینی نزدیک شدن افراد به خصوصی‌ترین حالات زندگی شخصی و ایجاد پیوند عاطفی را از جمله تهدیدات یک آشنایی پیش از ازدواج غیرتعریف شده قلمداد و خاطرنشان کرد: باید زن و مرد نسبت به این روابط هوشیاری و آگاهی کامل داشته باشند؛ چراکه برقراری روابط عاطفی می تواند در صورت عدم شکل گیری، آسیب های درازمدتی به افراد وارد سازد.

وی؛ ازدواج با افراد دارای دیدگاه‌های فرهنگی و مذهبی متفاوت را یک انتخاب ذکر کرد و افزود: این مرد یا زن است که باید هزینه عبور از ارزش های مورد نظر خود را بسنجد و در صورت انتخاب، خود این هزینه ها را قبول کند.

امینی، آگاهی از شخصیت رفتاری و فکری گزینه ازدواج را یک ضرورت عنوان و تأکید کرد: این شناخت، نیاز به علم روانشناسی عمده ای ندارد، بلکه می توان از برخی نشانه های رفتاری و واکنشی، آن را به دست آورد.

وی،‌ با اشاره به اینکه استفاده از مشاور به معنای استخدام یک انتخاب کننده نیست افزود: مشاور تنها شیوه های و راه های موجود را از دریچه علم و تجربه در اختیار افراد می گذارد اما در نهایت این زن یا مرد است که باید یک تصمیم را درباره زندگی آینده خود بگیرد.

صاحب نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!