دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 11 Dec 2017
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ / ۱۷:۰۷ -
16 Sep 2017
کد مطلب: 41959
۲
ضرورت افزايش حقوق معلمان بيش از ميانگين حقوق کارکنان دولت

آموزش و پرورش برترين نهاد شکوفايي خلاقيت ها است

آموزش و پرورش برترين نهاد شکوفايي خلاقيت ها است
به گزارش میگنا، دكتر غلامعلي افروز، استاد ممتاز روانشناسي دانشگاه تهران، پيش از خطبه هاي نماز جمعه تهران طي سخناني با عنوان «هم انديشي والدين و معلمان براي شکوفايي دانش آموزان» به حضور 13 ميليون دانش آموز در يکصد هزار مدرسه در سال تحصيلي پيش رو اشاره کرد و افزود: بايد از اين فرصت مطلوب بيشترين بهره گرفته شود.

اين استاد روانشناس تصريح کرد: بايد براي شکوفايي خلاقيت هاي ذهني و سلامت فردي و اجتماعي فرزندان ايران اسلامي هم انديشي مستمر ميان والدين و معلمان برقرار شود. مساجد و مدارس از مهم ترين منابع فرهنگي کشور هستند و اشکالي ندارد معلمان به ويژه معلمان ابتدايي پنجشنبه ها تعطيل باشند اما درِ مدارس نبايد تعطيل شود و انجمن اولياء و مربيان بايد در دو روز آخر هفته برنامه هاي پرورشي، فرهنگي، هنري، اجتماعي و حرفه اي براي دانش آموزان داشته باشند.

استاد دانشگاه تهران وزارت آموزش و پرورش را مهم ترين نهاد پيشگيري از آسيب ها و برترين نهاد شکوفايي خلاقيت ها توصيف کرد و گفت: تا ميان مدارس و والدين همدلي و هم انديشي نباشد فرزندانمان در برابر هجمه هاي بيروني و فضاهاي مجازي مصون نمي مانند.

غلامعلي افروز بر افزايش حقوق معلمان بيش از ميانگين حقوق کارکنان دولت تاکيد کرد و گفت: کشورهاي رشد يافته اينگونه عمل کرده اند.
وي همچنين از معلمان خواست هفته اي يکبار والدين را بعنوان دستيار خود در سر کلاس دعوت کنند.گفتني است نماز جمعه این هفته‌ تهران(25شهريورماه) به امامت آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در دانشگاه تهران برگزار شد.
مرجع : خبرگزاري صداوسيما
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
برای کشتی های ساکن، موج های دریا تصمیم می گیرند!