دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 11 Dec 2017
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ / ۱۳:۲۶ -
17 Sep 2017
کد مطلب: 41967
۲

مشکلات «مشاوره» در آموزش و پرورش با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بررسي شد

به گزارش فارس، نشست هم‌اندیشی و آشنایی با مشکلات مشاوره در آموزش و پرورش، با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مهدی فیض معاون امور پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مسعود شکوهی مدیرکل دفتر مشاوره و امور تربیتی، مهناز احمدی معاون امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش و عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تهران، امروز در مرکز مشاوره توحید تهران برگزار شد.آمادگی کامل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای همکاری با آموزش و پرورش
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه آموزش و پرورش باید با دستگاه‌های دیگر برای آموزش بهتر مهارت‌های زندگی همکاری کند، گفت: معاونت امور زنان آمادگی کامل برای همکاری و توسعه فعالیت‌ها را با آموزش و پرورش دارد.

به گزارش فارس، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در نشست هم‌اندیشی و آشنایی با مشکلات مشاوره در آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش نهادی زندگی محور است، اظهار داشت: به همین جهت و برای آماده کردن دانش‌آموزان برای زندگی بهتر، باید مهارت‌های زندگی برای دانش‌آموزان تبیین شود.

وی افزود: کشوری که رویکرد اقتصاد مقاومتی را سرلوحه خود قرار داده است باید خانواده سالم داشته باشد و با توجه به اینکه بنیان‌های خانواده از مدرسه شکل می‌گیرد، بنابراین ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی احساس می‌شود. ابتکار اضافه کرد: آموزش و پرورش باید با دستگاه‌های دیگر برای آموزش بهتر مهارت‌های زندگی همکاری کند و با توجه به اینکه آموزش و پرورش کانون تربیت است این امر ضرورت دارد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان داشت: معاونت امور زنان آمادگی کامل برای همکاری و توسعه فعالیت‌ها با آموزش و پرورش دارد.
-
-
کمبود ۳۶هزار مشاور در مدارس سراسر کشور
مدیرکل دفتر مشاوره و امور تربیتی آموزش و پرورش از کمبود ۳۶هزار مشاور در مدارس سراسر کشور خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در این مراسم مسعود شکوهی مدیرکل دفتر مشاوره و امور تربیتی آموزش و پرورش با بیان اینکه بخشی از فعالیت های آموزش و پرورش مربوط به فعالیت های مشاوره و پرورشی است، عنوان کرد: در سراسر کشور ۳۲مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره ای داریم؛ همچنین مراکز مشاوره خانواده با همکاری انجمن اوليا و مربيان اداره می شود.

وی با بیان اینکه با کمبود ۳۶هزار مشاور در مدارس سراسر کشور مواجه هستیم، افزود: ۲۵۰مرکز مشاوره در مجموع وجود دارد اما ۳۲مرکز به نوعی مراکز پژوهشی و پشتیبانی ما محسوب می شود. همچنین ۷۲۰هسنه و مرکز مشاوره در کشور فعالیت می کنند.

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره با بیان اینکه ۱۸هزار مشاور در سراسر کشور فعالیت می کنند، تصریح کرد: با هر استان قرارداد مشخصی منعقد شده تا بر این اساس فعالیت مشاوره ای داشته باشند و یک هزار و 700 نفر با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در این مراکز فعال هستند.

افزایش ارائه خدمات مشورتی و ارجاع در مدارس

شکوهی با اشاره به اینکه متوسطه اول از نظر ارائه خدمات مشاوره پوشش صد درصدی دارد، گفت: از ابتدای امسال خدمات مشورتی و ارجاع را توسعه می دهیم.

وی اظهار کرد: برای پوشش تمامی مدارس نیاز به مشاورانی بیش از ۲برابر تعداد موجود داریم هرچند کمبود نیرو کار را متوقف نکرده است.
مدیر کل امور پرورشی و مشاوره از اجرای طرح همیار مشاور در مدارس کشور خبر داد و گفت: در مقطع ابتدایی از رابطان مشاوره بهره مند می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "